Oligarcha Babiš nás přivede do propasti. Z ČSSD se ozývají hodně nepříjemná slova

Praha – Sociální demokrat Libor Rouček si nepřeje, aby ČSSD vstoupila do vlády s hnutím ANO. Na sociálních sítích proto každý den zveřejňuje jeden důvod, proč by to pro ČSSD bylo špatné. Poukazuje například na to, že hodnoty sociální demokracie představují opak hodnot Andreje Babiše.

Přidejte svůj názor 18 komentářů

Sjezd ČSSD

Rouček pokračuje ve zveřejňování důvodů, proč by sociální demokraté neměli jít do vlády s Andrejem Babišem. „ČSSD, má-li mít vůbec naději na záchranu a obnovu, si musí ujasnit své základní hodnoty a principy na kterých vznikla a které jí umožnily 140 let existence,“ vzkazuje svým kolegům ve straně politik, který v minulosti působil jako místopředseda Evropského parlamentu.

„Tyto hodnoty, mezi něž patří slušnost, poctivost, sociální spravedlnost, solidarita a ochrana zájmů obyčejných lidí živících se svoji prací, nelze obnovovat a naplňovat v koalici s člověkem, který, navzdory svému líbivému populismu, představuje pravý opak těchto hodnot,“ postěžoval si Rouček na facebooku.

Poukazuje také na to, že sociální demokracie vždy bojovala proti kumulaci a koncentraci moci. „Oligarcha Andrej Babiš představuje největší koncentraci ekonomické, mediální a politické moci v moderní historii naší země. Vládní spolupráce s ním přivedla ČSSD na samý okraj politické propasti. Pokračování v této nerovné spolupráci by znamenalo pád do této propasti,“ upozorňuje Rouček.

Už o den dříve Rouček varoval, že ČSSD utrpěla v říjnových volbách drtivou porážku – a jednou z nejvážnějších příčin je podle něj rozhádanost a nejednotnost strany. To se podle něj ani po šesti měsících od voleb nezměnilo. Strana by proto podle něj měla odejít do opozice a znovu se sjednotit.

Vstupte do diskuze (18)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hamáček porušil naši dohodu o Pochem, stěžuje si Zeman

24.05.2018 21:56 Praha - Prezident Miloš Zeman se podle svých slov před týdnem s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem v…

Ostravská ČSSD chce do Senátu Paroubka

24.05.2018 18:03 Ostrava - Ostravská ČSSD chce, aby za ni do Senátu na podzim kandidoval bývalý premiér a předseda…

Náchod bude kupovat pozemky v centru města

24.05.2018 18:01 Náchod - Město Náchod chce koupit od teplické firmy JTH Holding 2,5 hektaru pozemků v centru města…

Zeman přijal zástupce amerických firem včetně Westinghouse

24.05.2018 17:59 Praha - Prezident Miloš Zeman se dnes setkal se manažery amerických firem sdružených v organizaci…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama