Babiš to schytal: Výsluhu od udavače STB, komunisty a tuneláře nechci, radši budu mít svoje bolavý záda do smrti rovný, vzkázal mu zdravotník

Praha - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) by chtěl nedostatek sester ve třísměnném provozu v nemocnicích řešit výsluhy. Se svým nápadem se pochlubil i na sociálních sítích, Tam jej ale většina diskutujících úplně rozcupovala.

Přidejte svůj názor 20 komentářů

Andrej Babiš /ANO/

„A teď zdravotní sestry: chybí nám jich 2500. V posledních letech jich 1500 odešlo. Největší nedostatek je ve vícesměnném provozu u lůžek. To je těžká řehole. Uvažujeme, že bychom všem sestrám ve vícesměnném provozu dali výsluhy, jak to mají bezpečnostní sbory,“ vysvětloval Babiš na twitteru.

V tuto chvíli výsluhový příspěvek pobírají například bývalí policisté, vojáci, hasiči nebo celníci. Nárok na něj vzniká po skočení služebního poměru trvajícího minimálně 15 let. Průměrný hrubý plat sester byl loni na podzim podle Ústavu zdravotnických informací a statistiky téměř 28.500 Kč. Ve státní nemocnici měly sestry průměrně 30.866 korun, v nestátní 25.434 Kč.

Na sociálních sítích se ale Babiš s příliš pozitivní odezvou nesetkal. „Dobrý den, jsem zdravotníkem už 22 let, dělám u lůžka a dělám na JIPu. Nicméně i tak říkám, že výsluhu od udavače STB, komunisty a tuneláře nežádám. Radši budu mít ty svoje bolavý záda až do smrti rovný,“ vzkázal mu uživatel Karel Paták.

A nebyl zdaleka jediný. „Toto je čirý populismus neřešil jste to minule období nebudete to řešit ani teď. Toto prohlášení je účelová kampaň která jako vše ostatní zůstane bez odezvy. Jediné co v tomto slintu chybí je ze za to může Kalousek. FUJ,“ napsal pod Babišův příspěvek diskutující Jakub Rovný.

Další poukazovali na to, že Babiš nikdy lidem nedá tolik, kolik slíbil. „Podle počtu lajků, co za ty vaše bláboly dostáváte, to vypadá, že už těm vašim miliardovým slibům premiéra v demisi nevěří ani vaši voliči,“ rýpnul si další diskutující. „Uvažujete jo? A nějaké výpočty, analýzy a podobné "hlouposti" někdy zkusit nechcete? Přehazujete svěřené miliardy sem a tam, jako by byly vaše vlastní a je vám putna, co tím způsobujete konkrétním lidem a dalším generacím,“ přidal se jiný uživatel. „A to tě, soudruhu, nenapadlo, když jsi byl ministrem financí? To je zvláštní...“ posteskla si diskutující.

Další poukázali na to, že Babišovy plány nejsou vůbec logické. „Takže výsluhy, které následně zatíží státní rozpočet, místo slušných platů rovnou? Zato snížíte DPH u piva? Chtít po tom co děláte aspoň základní logiku (tedy krom té, abyste z toho vydojil co nejvíc hlasů), to by asi bylo příliš, že?“ kritizoval premiéra v demisi uživatel Ivo Minařík.

A nadšený z Babišova návrhu není ani předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. „Bože můj… Vojáci atd. jsou placeni ze st. rozpočtu a výsluhu mají proto, že nemohou svoji profesi fyzicky dělat celý život. Sestry ze st. rozpočtu placeny nejsou a profesi měnit nemusí. Zaplaťme pořádně zdravotníky reformou zdr. pojištění a nevymýšlejte populistické blbosti,“ poradil Babišovi.

Vstupte do diskuze (20)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hamáček porušil naši dohodu o Pochem, stěžuje si Zeman

24.05.2018 21:56 Praha - Prezident Miloš Zeman se podle svých slov před týdnem s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem v…

Ostravská ČSSD chce do Senátu Paroubka

24.05.2018 18:03 Ostrava - Ostravská ČSSD chce, aby za ni do Senátu na podzim kandidoval bývalý premiér a předseda…

Náchod bude kupovat pozemky v centru města

24.05.2018 18:01 Náchod - Město Náchod chce koupit od teplické firmy JTH Holding 2,5 hektaru pozemků v centru města…

Zeman přijal zástupce amerických firem včetně Westinghouse

24.05.2018 17:59 Praha - Prezident Miloš Zeman se dnes setkal se manažery amerických firem sdružených v organizaci…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama