Brněnskou ČSSD povede do komunálních voleb Oliver Pospíšil, ANO Vokřál

Brno - Hlavní politická uskupení v Brně mají po dnešku jasno, kdo povede jejich kandidátky do podzimních komunálních voleb. Své volební lídry si dnes zvolilo hnutí ANO a ČSSD. Sociálnědemokratickou nominaci získal Oliver Pospíšil, v čele kandidátky ANO stane současný primátor Petr Vokřál.

Přidejte svůj názor

Sjezd ČSSD

Vokřál dnes získal nominaci na brněnském sněmu strany. Pospíšila schválila do čela sociálnědemokratické kandidátky městská konference strany, dostal 115 hlasů ze 130. ČTK to sdělili zástupci obou stran.

Zkušený politik Pospíšil se na městské radnici pohybuje dlouhodobě. Aktuálně je členem magistrátního zastupitelstva a místostarostou městské části Brno-Řečkovice a Mokrá Hora.

Další velké strany si své jedničky na kandidátkách zvolily už dřív. Stranu Zelených povede Jasna Flamiková. Volební jedničkou ODS v Brně bude advokátka Markéta Vaňková. Piráty v Brně povede radní Tomáš Koláčný. Do čela lidovců se v Brně postaví primátorův náměstek Petr Hladík, v SPD bude lídrem kandidátky vysokoškolský pedagog Ivan Fencl. KSČM v Brně povede do voleb zastupitel Martin Říha.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidovci posílají do senátních voleb Hayata Okamuru, rýpl si do Zemana a…

23.05.2018 10:58 Aktualizováno Praha - Lidovci vyšlou do senátních voleb v Praze 8 tlumočníka a překladatele Hayata Okamuru,…

Platy politiků a soudců? Vláda schválila nový algoritmus výpočtu

23.05.2018 10:19 Praha - Vláda dnes nařízením schválila nový způsob výpočtu průměrné měsíční hrubé mzdy v…

Oslavy 28. října? Babiš chce podrobný plán, zmocněnec vypracuje minutovník

23.05.2018 10:15 Praha - Vládní zmocněnec pro přípravy oslav 100. výročí vzniku Československa Zdeněk Novák dnes…

Příspěvky pro invaliditu 2. až 4. stupně? Ministerstvo chystá komplex změn

23.05.2018 09:12 Aktualizováno Praha - Ministerstvo práce a sociálních věcí do konce roku připraví komplexní návrh změn příspěvků…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama