Unavení lidé se obrátili na Babiše kvůli technoparty: Vnitro má zvážit úpravu norem kvůli hluku

Praha - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) zadal ministrovi vnitra Lubomírovi Metnarovi zvážit úpravy legislativy tak, aby více chránila obyvatele před hlukem z akcí typu technoparty.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Andrej Babiš volí do Poslanecké sněmovny

Novinářům po jednání kabinetu řekl, že se na něj během víkendu obraceli lidé unavení kvůli technoparty. Akce Czarotek Free Partyse už čtvrtý den koná u Liberce. Podle premiéra se podobné akce konají v Česku, protože to zde legislativa dovoluje. Metnarovi jako příklad lepší ochrany předložil britský zákon pocházející z 90. let.

Akce, která blízké i vzdálené okolí obtěžuje nadměrným hlukem, se koná na soukromých pozemcích nedaleko Krásné Studánky. Policisté odhadují, že je na místě kolem 7000 lidí a zhruba 25 hudebních systémů.

Krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková uvedla, že policie ráno předala do správního řízení na liberecký magistrát řešení přestupku, kterého se organizátoři party dopustili. Hlasitá hudební produkce nejenže už čtyři noci obtěžuje obyvatele regionu, ale organizátoři porušili vyhlášku města o veřejném pořádku i tím, že akci včas neohlásili.

Vstupte do diskuze (11)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Červíček bude kandidovat za ODS do Senátu

22.05.2018 21:59 Náchod - Kandidátem ODS pro letošní senátní volby v obvodu Náchod bude bývalý policejní prezident…

Demonstranti si zalepili ústa, protestovali tak proti Babišovi

22.05.2018 20:51 Aktualizováno Praha - Několik stovek lidí dnes se zalepenou pusou protestovalo na pražském Staroměstském…

OBRAZEM: Steve Bannon navštívil Prahu

22.05.2018 20:09 Praha - O aktuální situaci ve Spojených státech dnes na Žofíně debatovali bývalý strategický…

Zemanův spor o Peroutku se vrací na začátek, NS nařídil nové projednání

22.05.2018 19:50 Aktualizováno Brno - Nejvyšší soud (NS) vrátil spor o omluvu za výroky prezidenta Miloše Zemana na adresu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama