Nástupce Čuby? Kandidát ČSSD do Senátu chce stabilizovat zdravotnictví

Zlín - Stabilizací zdravotnictví v kraji, větší podporou lékařů a zdravotnického personálu i lepšími podmínkami pro sportování dětí by se chtěl v případě svého zvolení do Senátu zabývat pětapadesátiletý zlínský chirurg a traumatolog Radim Jünger. V květnových doplňovacích senátních volbách na Zlínsku kandiduje jako nezávislý za ČSSD. Nesouhlasí také s některými navrhovanými změnami v krajských nemocnicích. Řekl to dnes ve Zlíně novinářům.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

"Vývoj zdravotnictví v našem kraji není takový, jak by si představovali lékaři a pacienti. To, že nemocnice se má rozbít, má se různě přemisťovat nebo se o tom pořád mluví, vzbuzuje značnou nervozitu u všech, jak u lékařů, tak u pacientů. Myslím si, že by bylo dobré zůstat u zavedeného modelu centrální krajské nemocnice, která je i svou polohou dostupná všem, ze všech koutů kraje," řekl ČTK Jünger.

Krajští zastupitelé se v pondělí seznámili s koncepcí rozvoje krajských nemocnic. Preferovanou variantou je fúze čtyř krajských nemocnic v jednu akciovou společnost, která by vystupovala vůči zdravotním pojišťovnám jako jedna společnost, vyjednávací pozice nemocnic by měla být lepší.

Jünger pracovat 27 let ve zlínské nemocnici, nyní je v soukromém zařízení, působí také jako lékař české ženské hokejové reprezentace do 18 let. Ve sportu je podle něj třeba podpořit především malé děti a jejich rodiče. Chce se zabývat také tím, jak udržet mladé lidi v regionu, jak zvýšit mezd a podpořit firmy. "Pakliže budou silné a prosperující, dokážou zaplatit talenty, kteří tady vystudovali," uvedl Jünger.

Doplňovací senátní volby na Zlínsku, z nichž vzejde nástupce Františka Čuby (SPOZ), se konají 18. a 19. května. Kandidovat by v nich mělo devět lidí. Za STAN to bude zlínský primátor Miroslav Adámek. Podpoří jej ODS a TOP 09, které vlastní kandidáty nepostaví. Za ANO bude o místo v Senátu usilovat primář neurochirurgického oddělení zlínské nemocnice a krajský zastupitel Michal Filip. Lidovci vsadili na krajskou radní Michaelu Blahovou, komunisté na zlínského zastupitele Radomíra Rafaju. Piráti nominovali novináře Aleše Fuksu, kandidátem SPOZ je její předseda, lékař a bývalý hejtmanův náměstek Lubomír Nečas. Za Českou suverenitu bude kandidovat pedagog Karel Nedbálek a za hnutí SENÁTOR 21 daňový poradce Tomáš Goláň.

Při posledních senátních volbách ve Zlíně na podzim 2014 porazil Čuba ve druhém kole současnou poslankyni a tehdejší končící senátorku Alenu Gajdůškovou z ČSSD. Někdejší šéf slušovického družstva na konci letošního února z funkce odstoupil. Svůj krok zdůvodnil tlakem, kterému čelil kvůli půldruhého roku trvající absenci v Senátu. Nový senátor bude na Zlínsku zvolen jen do konce Čubova šestiletého mandátu, tedy do podzimu 2020.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Brabec odmítl hlasovací mašinerii. ANO nemá plán B pro případ neúspěchu…

27.05.2018 13:26 Praha - Hnutí ANO nepřipravuje žádný plán B pro případ, že by referendum uvnitř ČSSD o vstupu do…

Topolánek se pořádně naštval: Běžte do h*jzlu, vzkazuje

27.05.2018 12:17 Aktualizováno Praha - Nová pravidla EU o ochraně osobních údajů (GDPR), které mají pomoci hájit práva občanů…

Piráti nevědí o kom hlasují? Pos*al jsem to, omlouvá se Pikal

26.05.2018 19:31 Aktualizováno Praha - I na státní vyznamenání lze být navržen omylem. Alespoň ve chvíli, kdy nominace schvaluje…

Šlechtová už toho má dost: Nebudu dělat nikomu vola, vzkazuje

26.05.2018 18:59 Aktualizováno Praha - Ministryně Šlechtová končí, politické přátelství mezi ní a Andrejem Babišem se rozpadlo,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama