Foldyna se vyjádřil k Sýrii: Zločin. Rusové jediní bojují, ostatní jsou agresoři. Nešetřil ani Babiše a Stropnického

Praha – Sociální demokracie ústy svých vrcholných představitelů vždy deklarovala, že je stranou proevropskou, jež ctí transatlantické vazby České republiky. Někteří sociální demokraté také rádi zdůrazňovali, že to byly právě vlády pod vedením ČSSD, jež dovedly ČR do NATO a EU. Platí to ale pořád?

Přidejte svůj názor 49 komentářů

Jaroslav Foldyna /ČSSD/

Před nedávnem se totiž místopředsedou strany stal ústecký poslanec Jaroslav Foldyna, jež je znám svými proruskými a někdy kontroverzními názory. Ten tak velmi často kritizuje právě NATO a EU, nešetří ani USA. Na druhou stranu je ale například velkým obhájcem Jugoslávie z dob Slobodana Miloševiče.

Foldyna se v posledních dnech velice často vyjadřoval zejména k úderům na vojenské cíle v Sýrii, jež provedly síly Francie, Velké Británie a USA. Na svém Facebooku tomuto tématu věnuje velký prostor. Dočteme se zde tak například, že uvedená akce byla agrese. „Bez mandátu OSN jsou tyto útoky agrese a zločin“ píše Foldyna.

Proti akci v Sýrii chtěl Foldyna dokonce demonstrovat. Ptal se, zda někdo organizuje nějaký „protest proti agresi“. Velmi jej nahněval též postoj českého ministra zahraniční Martina Stropnického, jež úder podpořil. Podle Foldyny je to prasárna a je mu z ministra na zvracení. Domnívá se též, že by měl Stropnický rezignovat. Podle Foldyny zabíjí „nejmocnější země světa bez důkazů lidi v Sýrii“. Při sobotních útocích ale dle dostupných informací nepřišel o život nikdo.

Že Foldynovi velmi leží v žaludku Martin Stropnický, dokládá i způsob, jakým novopečený místopředseda ČSSD komentoval zprávu o Stropnického hospitalizaci v nemocnici. Český ministr musel vyhledat lékařskou péči kvůli vleklým potížím se zády. „Přeji panu ministru Stropnickému (ANO), aby se brzo uzdravil. S tou páteří no....to je problém. Nesmí se s tou páteří tak rychle a hluboce uklánět.“ píše Foldyna. Když Martin Stropnický oznámil, že USA poděkovaly České republice za podporu, Foldyna to komentoval lakonickým - „za servilitu diplom“.

Nešetří ale ani své další názorové oponenty. Jiří Pospíšil, předseda TOP 09, podle něj v nedělním diskusním pořadu na televizi Prima „blouznil“. Dále se obul i do současného premiéra v demisi Andreje Babiše, či ministryně obrany Karly Šlechtové. „Pan Babiš a Stropnický spolu se sympaťandou Karlou ze sebe udělali tragikomické figurky. Což by nebyl problém, ale oni zastupují nás. My nejsme ani satelit ani klauni.“ zlobí se politik.

Nový místopředseda ČSSD se v souvislosti s děním v Sýrii zastal i Ruska. „Jsou tam (Rusové) jako jediní na pozvání vlády. Tedy legálně. Bojuji proti terorizmu. Bojují. Ti ostatní tam jsou jako agresoři a podporovatelé vzbouřeneckých teroristických band.“ myslí si Foldyna. Stejně tak chválil i postoj Miloše Zemana. Jiří Drahoš by podle něj danou situaci určitě tak dobře nezvládl. „Lidi představte si, že by tam seděl ten Drahoš....brrr.“ ulevil si.

Francie a Velká Británie jsou pak podle Foldyny ovládány Američany. „Evropští mopslíci ovládaní tweety prezidenta USA, kterému doma buď lžou úmyslně nebo je fakt šílený.“ ulevil si Foldyna na adresu Britů, Francouzů i Donalda Trumpa. Vyjádřil se ale i k aktuálnímu dění ve Francii. Sdílel video německé televize ZDF, na němž jsou záběry z násilných demonstrací. Ty ve Francii proběhly v uplynulých dnech v souvislosti s chystanými ekonomickými reformami, jež prosazuje prezident Macron. Výtržníci během nich rozbíjeli výlohy obchodů a napadali policisty. Devět příslušníků policie bylo při potyčkách zraněno. Podle Foldyny ale „Francie není Macron, Francie jsou oni“.   

Vstupte do diskuze (49)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Komunista Ondráček varuje: Tohle tedy ne. Může se stát, že koalici ANO a…

23.04.2018 19:30 Aktualizováno Praha - V souvislosti s možnou koaliční vládou hnutí ANO a ČSSD se mluví o tom, že sociální…

Přijde Česko o peníze z EU? Ptali jsme se politiků, co říkají na návrh z…

23.04.2018 18:44 Aktualizováno ANKETA - List Financial Times (FT) na svém webu napsal, že po roce 2020  by mohly desítky miliard…

ČSSD trvá na odstoupení odsouzeného člena vlády

23.04.2018 18:36 Aktualizováno Praha - Sociální demokracie bude trvat při vyjednávání s hnutím ANO o vládě, aby člen kabinetu v…

Vlečení v poutech? Rath má nárok na odškodné

23.04.2018 17:49 Aktualizováno Praha - Bývalý středočeský hejtman David Rath má nárok na odškodné 12.000 korun za to, že ho…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama