Okamurovi se rozpadá další strana? Lidé v SPD se hádají, bývalí straníci prozradili pikantní detaily

Praha - Je SPD v rozpadu? Ptá se dnešní Mladá Fronta DNES. Podle jejích zjištění stranou hýbají spory a prochází vlnou čistek, která jí má zbavit případných odpůrců Tomia Okamury nebo až příliš nezávislých osobností.

Přidejte svůj názor 83 komentářů

Tomio Okamura

Podle tajné nahrávky, kterou měla MF DNES získat, měla dvojka SPD v Pardubicích Jiří Langr, k později vyloučeným prohlásit „Špiníte jméno SPD! Dělali jste v krajských volbách osobní kampaň! Vynášíte informace a děláte si, co chcete.“ Co mělo být důvodem vyloučení? Podle vyloučených spor o letáčky, které z vlastní iniciativy dali vytisknout. Prý se může používat pouze jméno Tomia Okamury.

Skutečným důvodem pak měly být spory o místa na kandidátkách před podzimními volbami. „Jako malá děcka na pískovišti. Řeší se nesmysly, lidé, kteří si dovolí cokoliv říct, jsou vyhozeni. V našem okrese SPD v žádném případě nedá dohromady už ani kandidátku do voleb,“ vysvětluje podnikatel Jan Nový z Králíků, autor plakátů, ve kterých oznamoval svou kandidaturu za SPD.

Další vyloučená ze stejného důvodu, Natálie Kodýtková na nahrávce MF DNES tvrdí: "Za to, že jsem vylepila plakáty SPD, mě vyloučíte? Já jsem se ničím neprovinila, takže já mám svědomí čisté. Přísahám!“ O chvíli se do diskuse přidává s kritikou vedení a organizace strany další člen „Nikde v žádné organizaci jsem nezažil takových hádek jako v SPD. Jsem z toho zklamaný, jeden obviňuje druhého, pomlouvá a špiní.“ Předseda pardubické SPD, poslanec Jiří Kohoutek, se k celé situaci nevyjádřil.

Horší situace je v Brně. Zde po sporech bývalého starosty Starého Lískovce Petra Hudlíka a novopečené poslankyně Lucie Šafránkové, byla v únoru celá brněnská buňka. Za celým sporem měli být podle Hudlíka spory o kandidátky, kam chtěla dosadit Šafránková lidi z hnutí Slušní lidé a údajný nábor černých duší. Po těchto sporech celorepublikové vedení SPD své brněnské zastoupení zrušilo a v moravské metropoli a druhém největším městě České republiky nemá SPD buňku.  

Mluvčí SPD Michaela Dolenská se k věci nechtěla příliš vyjadřovat, na dotaz serveru EuroZprávy.cz pouze uvedla: „K vyloučení z naší strany může dojít pouze kvůli závažnému porušení jejích stanov. O vyloučení pak rozhoduje předsednictvo.“ Tomio Okamura se vyjádřil k věci na svém facebookovém profilu: "Dnešní kampaň o údajném rozpadu a sporech v SPD, vedená v Babišových médiích MF Dnes, rádio Impuls a iDNES, je lživá bublina vypuštěná na pokyn propagandistů hnutí ANO," podle Okamury jsou "Hnutí SPD, jeho vedení i Poslanecký klub jsou jednotní a pevní. Koncepčně prosazujeme program hnutí a hájíme základní zájmy naší země a našeho národa."

Připomeňme, že podobnou situaci předseda SPD Tomio Okamura již zažil v roce 2015. Po sporech o kandidátky a finance, nakonec Okamura, ze strany Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury, sám odešel. Strana se přejmenovala na Úsvit – Národní Koalice. Po krachu v parlamentních volbách pak v březnu letošního roku ukončila činnost.

Vstupte do diskuze (83)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Piráti chtějí zrušit pokuty pro vodáky pod vlivem alkoholu

26.04.2018 15:03 Praha - Piráti chtějí zrušit pokuty pro vodáky za jízdu pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových…

Rvačka kvůli Libeňskému mostu? Na zastupitelstvu bylo dusno, Stropnický…

26.04.2018 14:11 Aktualizováno Praha - Pražští zastupitelé neschválili po několikahodinových sporech o osud Libeňského mostu…

Pelikán podal kárnou žalobu advokáta, údajně kryl oddlužovací agenturu

26.04.2018 13:26 Aktualizováno Praha - Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán (ANO) podal k České advokátní komoře (ČAK)…

Z Miloše Zemana je světová celebrita? Citují ho média z celého světa

26.04.2018 13:03 Praha/Svět - Prezident Miloš Zeman na oslavách 70 let od vzniku Izraele na Pražském hradě opět…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama