Odblokování vládního patu? Šéf Pirátů půjde za Zemanem, zeptá se ho na zásadní věc

Praha - Předseda Pirátů Ivan Bartoš míní, že existuje víc možností sestavení vlády než dvě nejčastěji skloňované, v jejichž čele by stál Andrej Babiš - koalice ANO a ČSSD podporovaná KSČM nebo jednobarevný kabinet ANO podporovaný KSČM a SPD. V úterý se chce prezidenta Miloše Zemana zeptat, zda nepověří sestavením vlády někoho jiného než šéfa ANO.

Přidejte svůj názor 16 komentářů

Ivan Bartoš, předseda Pirátů

Podle předsedy Pirátů je možností více, například opakování koalice ANO, ČSSD a KDU-ČSL z minulého volebního období nebo politicko-odbornická vláda. V takovém případě by vládní kabinet nevedl Babiš. "Jmenování jiného premiéra by tak mohlo odblokovat současnou situaci," řekl Bartoš v dnešních Otázkách Václava Moravce.

Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) jmenování kohokoli jiného než Babiše odmítl. Podle něj není nikdo jiný, kdo by nyní mohl jednání o vzniku vlády dotáhnout do konce.

V debatě s také vrátil k obsazení ministerstva vnitra, na kterém minulý týden zkrachovaly první rozhovory mezi ANO a ČSSD o vládní koalici. Podle něj by mohlo být řešením, kdyby resort vedl nestranický odborník, na kterém by se shodla obě uskupení. Míní, že by požadavky na nezávislého odborníka splňoval i nynější ministr Lubomír Metnar (za ANO).

Místopředseda SPD Radim Fiala v pořadu kritizoval ANO za jeho čtvrteční rozhodnutí nevyjednávat o podpoře vlády s KSČM a SPD, ale vrátit se k rozhovorům s ČSSD. Označil to za kotrmelec. Kdyby ANO opět změnilo názor, je SPD připravena s ním jednat, ale musela by to být vážná diskuse a ne taktizování. 

Vstupte do diskuze (16)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Piráti chtějí zrušit pokuty pro vodáky pod vlivem alkoholu

26.04.2018 15:03 Praha - Piráti chtějí zrušit pokuty pro vodáky za jízdu pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových…

Rvačka kvůli Libeňskému mostu? Na zastupitelstvu bylo dusno, Stropnický…

26.04.2018 14:11 Aktualizováno Praha - Pražští zastupitelé neschválili po několikahodinových sporech o osud Libeňského mostu…

Pelikán podal kárnou žalobu advokáta, údajně kryl oddlužovací agenturu

26.04.2018 13:26 Aktualizováno Praha - Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán (ANO) podal k České advokátní komoře (ČAK)…

Z Miloše Zemana je světová celebrita? Citují ho média z celého světa

26.04.2018 13:03 Praha/Svět - Prezident Miloš Zeman na oslavách 70 let od vzniku Izraele na Pražském hradě opět…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama