Je to kretén, zaútočil muž na Ovčáčka. Ujeli vám nervy, jste chudáček a nemůžete mě urazit, setřel ho mluvčí

Praha - Celý den situaci v Sýrii na sociálních sítích komentuje mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček. Netají se tím, že s krokem USA, Francie a Velké Británie nesouhlasí. Dokonce se kvůli tomu s některými uživateli twitteru dostal do ostré slovní přestřelky.

Přidejte svůj názor 71 komentářů

Jiří Ovčáček

„Vojenské řešení je vždy až to poslední,“ reagoval hned ráno na zprávy o Sýrii Ovčáček. Pak zkritizoval ty, kteří útok podpořili. „Nadšení čeští novináři, neziskovkáři a pražskokavárníci prý už brzy vyrazí do první linie v Sýrii. Stále ale hledají velitele. Nějaký tip?“ zajímalo ho.

Jeho slova ale řadu lidí pěkně rozzuřila. A Ovčáček se s některými pustil do slovní výměny, „Co tu ještě děláte? Proč už nemíříte do Sýrie?“ ptal se těch, kteří mají na věc odlišný názor než on. „Asad se třese hrůzou při představě, že proti němu vyrazí do boje místní bojechtivé osazenstvo Twitteru. Na Damašek!“ smál se jim.

Jednomu z diskutujících došla trpělivost a tak Ovčáčkovo chvolání a výroky okomenoval slovy: „Ten člověk je kretén.“ I s ním ale udělal mluvčí krátký proces. „Nějak Vám ujely nervy. Takoví chudáčci, jako Vy, mne nemohou urazit. Jen si odplivnu,“ odpověděl mu Ovčáček.

Pak vesele pokračoval ve zveřejňování komentářů. „Ve 30. letech 20. století byla paralyzována Společnost národů. Jak to dopadlo, víme. Teď byla paralyzována OSN. Jak to dopadne, víme,“ varoval mluvčí.

„Přátelství a spojenectví musí být založeno na pravdě a faktech. Pokud je založeno jen na slepé víře, stává se modlářstvím,“ přidal další glosu mluvčí.

Celý útok v Sýrii podle něj přinesl jediné. „‪Velmoci si poměřily síly a to je vše. Spokojené USA, spokojené Rusko, spokojená Francie a spokojená Velká Británie,“ dodal hradní mluvčí.

Vstupte do diskuze (71)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sledovali jsme ŽIVĚ: Zeman na střeženém sjezdu zkritizoval KSČM, lidé…

21.04.2018 11:54 Aktualizováno Nymburk - V Nymburku dnes ráno začal sjezd KSČM, na kterém tři stovky delegátů zvolí nové vedení.…

Nesmíme zradit, burcuje Filip a hájí vyjednávání o toleranci vlády ANO

21.04.2018 10:47 Nymburk - Předseda KSČM Vojtěch Filip hájil na dnešním stranickém sjezdu v Nymburku vyjednávání o…

V Nymburku se sjíždějí demonstranti, protestují proti KSČM a Zemanovi

21.04.2018 10:30 Nymburk - Na dnešní demonstraci proti návštěvě prezidenta Miloše Zemana na sjezdu KSČM v Nymburku…

Ruští vědci získali v Česku azyl. Nikdo z akademiků je ale nezná

21.04.2018 09:03 Praha - Pro většinu cizinců je zisk českého občanství komplikovaná a zdlouhavá záležitost. Rusovi…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama