Útok v Sýrii byl jen divadlo? Zaorálek něco naznačil, přidal se i Pecina a Foldyna a je z toho rozruch

Praha - Bylo to jen divadlo? Bývalý ministr zahraničí Lubomír Zaorálek se domnívá, že útok v Sýrii by se dal shrnout lovy - vlk se nažral a koza zůstala celá. A není jediný, kdo má s krokem USA, Francie a Británie problém.

Přidejte svůj názor 114 komentářů

Lubomír Zaorálek

Podle někdejšího šéfa české diplomacie Lubomíra Zaorálka byl spojenecký útok spíše divadlo. „Tomahawky udeřily v Sýrii: vlk se nažral a koza zůstala celá. Donaldu Trumpovi zřejmě generálové rozmluvili pouštět se do něčeho většího a Rusům se zase brnklo předem. Viděli jsme divadelní demonstraci síly bez valného smyslu a dlouhodobějšího plánu. Chudáci obyčejní Syřané!“ nebere si servítky sociální demokrat.

Podobně kritický je i někdejší ministr vnitra Martin Pecina. „Po neprokázaném chemickém útoku následoval rázný zásah spojeneckých sil, který nezpůsobil žádné škody. Vše je jak má být,“ ironicky komentuje dění na facebooku.

Na jeho slova zareagoval i nový místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna. „Zaůtočil v den, kdy tam přijeli vyšetřovatelé OSN. Proč asi?“ zajímá ho.

Nadšený z Trumpova rozhodnutí není ani předseda ČSSD Jan Hamáček. „Chem. útok v Dúmá je odsouzeníhodný. Odpovědí ale není ukázka síly bez mandátu RB OSN. Řešení syrského konfliktu se tak bohužel odkládá stejně jako spolupráce mocností na jeho hledání. Očekávám, že @AndrejBabis a @stropnickym vysvětlí nejen ve Sněmovně pozici ČR,“ napsal Hamáček na sociálních sítích.

Vstupte do diskuze (114)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Piráti chtějí zrušit pokuty pro vodáky pod vlivem alkoholu

26.04.2018 15:03 Praha - Piráti chtějí zrušit pokuty pro vodáky za jízdu pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových…

Rvačka kvůli Libeňskému mostu? Na zastupitelstvu bylo dusno, Stropnický…

26.04.2018 14:11 Aktualizováno Praha - Pražští zastupitelé neschválili po několikahodinových sporech o osud Libeňského mostu…

Pelikán podal kárnou žalobu advokáta, údajně kryl oddlužovací agenturu

26.04.2018 13:26 Aktualizováno Praha - Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán (ANO) podal k České advokátní komoře (ČAK)…

Z Miloše Zemana je světová celebrita? Citují ho média z celého světa

26.04.2018 13:03 Praha/Svět - Prezident Miloš Zeman na oslavách 70 let od vzniku Izraele na Pražském hradě opět…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama