Útok v Sýrii byl jen divadlo? Zaorálek něco naznačil, přidal se i Pecina a Foldyna a je z toho rozruch

Praha - Bylo to jen divadlo? Bývalý ministr zahraničí Lubomír Zaorálek se domnívá, že útok v Sýrii by se dal shrnout lovy - vlk se nažral a koza zůstala celá. A není jediný, kdo má s krokem USA, Francie a Británie problém.

Přidejte svůj názor 114 komentářů

Lubomír Zaorálek

Podle někdejšího šéfa české diplomacie Lubomíra Zaorálka byl spojenecký útok spíše divadlo. „Tomahawky udeřily v Sýrii: vlk se nažral a koza zůstala celá. Donaldu Trumpovi zřejmě generálové rozmluvili pouštět se do něčeho většího a Rusům se zase brnklo předem. Viděli jsme divadelní demonstraci síly bez valného smyslu a dlouhodobějšího plánu. Chudáci obyčejní Syřané!“ nebere si servítky sociální demokrat.

Podobně kritický je i někdejší ministr vnitra Martin Pecina. „Po neprokázaném chemickém útoku následoval rázný zásah spojeneckých sil, který nezpůsobil žádné škody. Vše je jak má být,“ ironicky komentuje dění na facebooku.

Na jeho slova zareagoval i nový místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna. „Zaůtočil v den, kdy tam přijeli vyšetřovatelé OSN. Proč asi?“ zajímá ho.

Nadšený z Trumpova rozhodnutí není ani předseda ČSSD Jan Hamáček. „Chem. útok v Dúmá je odsouzeníhodný. Odpovědí ale není ukázka síly bez mandátu RB OSN. Řešení syrského konfliktu se tak bohužel odkládá stejně jako spolupráce mocností na jeho hledání. Očekávám, že @AndrejBabis a @stropnickym vysvětlí nejen ve Sněmovně pozici ČR,“ napsal Hamáček na sociálních sítích.

Vstupte do diskuze (114)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ŽIVĚ: Zeman na střeženém sjezdu zkritizoval KSČM, lidé protestují proti…

21.04.2018 11:15 Aktualizováno Nymburk - V Nymburku dnes ráno začal sjezd KSČM, na kterém tři stovky delegátů zvolí nové vedení.…

Nesmíme zradit, burcuje Filip a hájí vyjednávání o toleranci vlády ANO

21.04.2018 10:47 Nymburk - Předseda KSČM Vojtěch Filip hájil na dnešním stranickém sjezdu v Nymburku vyjednávání o…

V Nymburku se sjíždějí demonstranti, protestují proti KSČM a Zemanovi

21.04.2018 10:30 Nymburk - Na dnešní demonstraci proti návštěvě prezidenta Miloše Zemana na sjezdu KSČM v Nymburku…

Ruští vědci získali v Česku azyl. Nikdo z akademiků je ale nezná

21.04.2018 09:03 Praha - Pro většinu cizinců je zisk českého občanství komplikovaná a zdlouhavá záležitost. Rusovi…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama