Babiš přiznal, proč nezačal jednat s SPD: Jsem už unavený. Podvolil jsem se většině

Praha - Hnutí ANO chce obnovit vyjednávání o vládě s ČSSD, sociální demokraté nabídku zváží. Obnovit rozhovory uložilo vyjednávacímu týmu dnes širší vedení ANO. Sám šéf ANO Andrej Babiš pro návrh také hlasoval, přiznal také, že je ze všeho unavený.

Přidejte svůj názor 97 komentářů

4. celostátní sněm hnutí ANO

„Výbor hnutí ANO ukládá vyjednávacímu týmu obnovit jednání s ČSSD,“ oznámil Babiš ve čtvrtek večer na twitteru. Vzhledem k tomu, že mu prezident Miloš Zeman poradil, aby jednal o vládě s SPD a KSČM, mnohé toto rozhodnutí překvapilo.

Babiš přiznal, že někteří členové hnutí s SPD spolupracovat nechtěli. „Už na klubu, než jsem šel za panem prezidentem, část poslanců měla zájem, abychom pokračovali s ČSSD,“ řekl Babiš pro server iDnes.cz. Kvůli rozhodnutí dál vyjednávat se sociálními demokraty se prý na Babiše obracejí nespokojení občané. „Ale já musím samozřejmě respektovat vyjádření klubu,“ uvedl.

On sám prý také hlasoval pro obnovení jednání s ČSSD. „Ve finále jsem se nakonec podvolil většině výboru. Hlasoval jsem pro, zdržel se jeden,“ řekl. Vládu s důvěrou chce do prázdnin. „Musí být, protože myslím, že jsme z toho všichni unaveni,“ přiznává.

Víc než 20 poslanců ANO ale deklaroval, že mají s SPD velký problém. Dokonce tak velký, že by neakceptovali ani to, kdyby poslanci SPD odešli ze sálu a umožnili tak vyslovení důvěry vládě. „Někteří poslanci, pro nás překvapivě, poskytli nějaké rozhovory, o kterých jsme ani nevěděli a pochopili jsme, že klub není připraven na tu variantu, se kterou já jsem jako s jedinou šel do Lán za panem prezidentem,“ dodal Babiš.

Do Lán se tak Babiš po pár dnech podívá znovu. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček na twitetru uvedl: „Pan prezident přijme na zámku v Lánech v neděli dne 15. dubna 2018 v 15:00 hodin na jeho žádost premiéra Andreje Babiše.“ Mluvčí dodal, že premiér bude prezidenta informovat o podrobnostech aktuálního rozhodnutí hnutí ANO. Ve čtvrtek 19. dubna ve 14:00 pak za Zemanem do Lán přijede i šéf ČSSD Jan Hamáček.

Vstupte do diskuze (97)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Piráti chtějí zrušit pokuty pro vodáky pod vlivem alkoholu

26.04.2018 15:03 Praha - Piráti chtějí zrušit pokuty pro vodáky za jízdu pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových…

Rvačka kvůli Libeňskému mostu? Na zastupitelstvu bylo dusno, Stropnický…

26.04.2018 14:11 Aktualizováno Praha - Pražští zastupitelé neschválili po několikahodinových sporech o osud Libeňského mostu…

Pelikán podal kárnou žalobu advokáta, údajně kryl oddlužovací agenturu

26.04.2018 13:26 Aktualizováno Praha - Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán (ANO) podal k České advokátní komoře (ČAK)…

Z Miloše Zemana je světová celebrita? Citují ho média z celého světa

26.04.2018 13:03 Praha/Svět - Prezident Miloš Zeman na oslavách 70 let od vzniku Izraele na Pražském hradě opět…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama