V sídlech ministerstva obrany a vnitra zasahovala policie

Praha - V budovách ministerstva obrany a vnitra od rána zasahovala policie. Údajně je to kvůli kontraktům na počítačové programy. Zásah probíhala ve spolupráci Vojenské policie a Národní centrály proti organizovanému zločinu pod dohledem Vrchního státního zastupitelství (VSZ) v Praze. Obviněn zatím nikdo nebyl.

Přidejte svůj názor 26 komentářů

Ministerstvo vnitra

"Mohu potvrdit, že Vojenská policie provádí některé úkony trestního řízení," řekla Jana Zechmeisterová z tiskového oddělení ministerstva obrany. Zásah na ministerstvu vnitra serveru EuroZprávy.cz potvrdila tisková mluvčí ministra vnitra Alžběta Cimová. Informaci o tom, zda zásah stále probíhá, ale k dispozici nemá.

Mluvčí Vojenské policie Jan Šmíd ČTK potvrdil, že zásah se vztahuje k IT veřejným zakázkám z minulých let. Podle serveru Euro.cz, který na policejní zásah upozornil, se policisté zaměřili i na pražské sídlo společnosti Microsoft, jejíž programy ministerstvo vnitra centrálně nakupuje a jednotlivé úřady pak v rámci smlouvy odebírají, co potřebují.

„Po seznámení se s bližšími informacemi mohu konstatovat, že se na Ministerstvu vnitra nejednalo o zásah v plném rozsahu. Policie České republiky provedla běžné úkony trestního řízení,“ uvedl v reakci na zásah policie ministr vnitra Lubomír Metnar.

V rámci případu byly podle VSZ prováděny domovní prohlídky a prohlídky jiných prostor a pozemků, které se týkají dílčích prostor spadajících pod resort ministerstva obrany, Generální štáb AČR a dále prostor spadajících pod Policejní prezidium ČR.

"Současně probíhají stejné úkony i vůči některým obchodním společnostem a soukromým osobám. Předmětné úkony mají především za cíl zajistit důkazy pro probíhající prověřování," uvedl státní zástupce Miloš Klátik. Zatím není rozhodováno o trestním stíhání konkrétních osob, doplnil.

"Můžeme potvrdit, že v naší pražské kanceláři probíhá vyšetřování. S českými úřady spolupracujeme a v tomto okamžiku nemůžeme poskytnout další informace," řekla serveru manažerka komunikace Microsoft Česko a Slovensko Lenka Čábelová.

Policisté byli i v další firmě poskytující IT služby, společnosti AutoCont. "Pracovníci pražské pobočky dnes poskytli veškerou součinnost Policii České republiky. Ta se na společnost obrátila v souvislosti vyšetřováním zakázky, kterou před dvěma lety získala jiná firma," řekla serveru iDNES.cz mluvčí společnosti Zuzana Červenková.

Vstupte do diskuze (26)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hamáček porušil naši dohodu o Pochem, stěžuje si Zeman

24.05.2018 21:56 Praha - Prezident Miloš Zeman se podle svých slov před týdnem s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem v…

Ostravská ČSSD chce do Senátu Paroubka

24.05.2018 18:03 Ostrava - Ostravská ČSSD chce, aby za ni do Senátu na podzim kandidoval bývalý premiér a předseda…

Náchod bude kupovat pozemky v centru města

24.05.2018 18:01 Náchod - Město Náchod chce koupit od teplické firmy JTH Holding 2,5 hektaru pozemků v centru města…

Zeman přijal zástupce amerických firem včetně Westinghouse

24.05.2018 17:59 Praha - Prezident Miloš Zeman se dnes setkal se manažery amerických firem sdružených v organizaci…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama