Zeman je chudák a zoufalec. Toho nešťastníka už opravdu nemůže brát nikdo vážně, tvrdí Kolář

Praha - Prezident Miloš Zeman poskytl velký rozhovor deníku Mladá fronta Dnes. mluvil v něm nejen o novinářích a médiích, ale také třeba o nedávných demonstracích. Podle manažera a bývalého českého velvyslance v Moskvě a ve Washingtonu Petra Koláře už ale hlavu státu nikdo ani nemůže brát vážně.

Přidejte svůj názor 483 komentářů

Miloš Zeman po vítězství ve volbách v roce 2018!

Zeman v rozhovoru jmenovitě zkritizoval některé novináře i demonstranty. „Chtěl bych konstatovat, že dokud budu prezidentem, nikdy nepřipustím Majdan, barevnou revoluci. Ať demonstranti v ulicích vyjadřují jakékoli názory, vždy se budu řídit větou, kterou Klementu Gottwaldovi řekl, ale bohužel nedotáhnul do konce Edvard Beneš. Nikdy nepřipustím, aby o osudu republiky rozhodovala ulice,“ vzkázal Zeman.

Tvrdí také, že při demonstracích ke zneužívání mladých lidí. „Typickým příkladem je dvanáctiletá holčička, která vyzývala ke svržení Babiše, Zemana a Okamury. To pokládám za obludné zneužívání dětí. Stejně jako pokládám za obludné, že podle Blesku tam, kde jakýsi režisér měsíc po prezidentských volbách vyzýval, aby mě lidi nevolili, se po schodech váleli opilí účastníci naší umělecké obce. Zatímco ve Španělském sále jsem seděl s jinými členy umělecké obce, vypili jsme skleničku vína, dobře jsme si popovídali a šli spát. To je asi ten rozdíl mezi hysteriky pražské kavárny a normálním chodem prezidentské kanceláře,“ rýpnul si do umělců, kteří jej na předávání cen Český lev kritizovali.

Poněkud překvapivě se pustil i do hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury. Ještě před prezidentskými volbami přitom vystoupil na sněmu tohoto hnutí. Prezident uvedl, že zaznamenal prohlášení Okamury, že nebude podporovat Babišovu vládu, pokud bude založena na spolupráci se sociální demokracií.

„Ale i když jsem až dosud vůči SPD udělal několik gest, tak musím říci, že mě to v poslední době přestává bavit. Víte proč? Protože tato strana hlasovala pro návrh hnutí STAN, aby kancléř prezidenta republiky musel mít nejvyšší prověrku, to znamená prověrku na přísně tajné. Takhle se nechová strana, které jsem poskytl svoje, byť omezené, sympatie. Pan Okamura se tedy nemůže divit, že do doby, než toto stanovisko změní, tyto mé sympatie už nebudou,“ vzkázal Okamurovi Zeman.

Rozhovor upoutal pozornost také někdejšího velvyslance v Rusku a USA Petra Koláře. „Tak jsem si přeci jen přečetl rozhovor s prezidentem Zemanem v dnešní MfD. Nechtělo se mi, ale nedalo mi to. Inu, myslím, že toho zoufalce a nešťastníka už opravdu nemůže brát nikdo vážně,“ posteskl si bývalý diplomat Petr Kolář.

Pro prezidenta má jen slova kritiky. „Chudák. Vlastně to jediné, co mě z celého rozhovoru opravdu potěšilo, je prezidentova fotka... Je mi ho asi líto,“ uvedl s odkazem na fotku, které kolovala na internetu. Zeman na ní vypadá velmi unaveně a sešle, což vyvolalo mezi Čechy bouřlivé diskuze.

Vstupte do diskuze (483)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Drahoš se nevybíravě pustil do Ovčáčka: Na to už se nedá ani slušně…

20.04.2018 23:27 Aktualizováno Praha – Kauza tweetů Jiřího Ovčáčka o Sýrii pokračuje. O víkendu se mluvčí prezidenta Miloše Zemana…

Filip chce Babišovi mluvit do obsazení ministerstev

20.04.2018 19:00 Praha - Premiér v demisi a šéf hnutí ANO Andrej Babiš informoval dnes předsedu KSČM Vojtěcha Filipa…

ČSSD odsouhlasila nová jednání o společné vládě s ANO

20.04.2018 18:39 Praha - Sociální demokraté podle informací z odpoledního předsednictva strany obnoví jednání o…

Zeman bral LSD? Pouťové povídačky, tvrdí Hrad. Ovčáček je blbej, já u toho…

20.04.2018 16:27 Praha – Už v minulosti se v médiích psalo o tom, že se řada známých českých osobností po dohledem…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama