Ohromná lidská tragédie. Politici truchlí kvůli výbuchu v Kralupech, soustrast vyjádřil i Kiska

Praha/Kralupy - Při výbuchu v areálu chemičky v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku dnes dopoledne zemřelo šest lidí a další dva utrpěli středně těžká zranění. Záchranáři je přepravili do pražských nemocnic. Dění na místě bedlivě sledují i čeští politici, řada z nich už vyjádřila pozůstalým soustrast.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Radek Vondráček (ANO)

„Pan prezident se zármutkem přijal zprávu o tragédii v Kralupech nad Vltavou. Blízkým obětí výbuchu vyslovuje upřímnou soustrast,“ komentoval tragickou událost mluvčí prezidenta Miloše zemana Jiří Ovčáček.

Dění v Kralupech ze zahraničí sleduje i český premiér v demisi. „Na jednání s generálním tajemníkem NATO v Bruselu právě čtu tragickou zprávu o šesti mrtvých v chemičce v Kralupech nad Vltavou. Chci vyjádřit hlubokou soustrast pozůstalým,“ uvedl na twitteru Andrej Babiš.

„Vyjadřuji hlubokou soustrast pozůstalým po obětech tragédie v chemičce v Kralupech nad Vltavou. Je mi to moc líto,“ vzkázal šéf Poslanecké sněmovny Radek Vondráček.

„Dovolte mi vyjádřit upřímnou soustrast rodinám obětí výbuchu v chemičce v Kralupech nad Vltavou. Současně přejeme zraněným brzké uzdravení,“ řekl předseda KSČM Vojtěch Filip.

„Chci vyjádřit upřímnou soustrast rodinám obětí dnešního výbuchu v Kralupech nad Vltavou. Dvěma raněným chci zároveň popřát brzkou rekonvalescenci,“ uvedla na sociálních sítích místopředsedkyně TOP 09 Markéta Adamová

„Je mně velice líto dnešního výbuchu v Kralupech. Chci vyjádřit upřímnou soustrast všem pozůstalým po obětech, popřát rychlé uzdravení zraněným a poděkovat záchranným složkám za jejich práci,“ napsala na sociálních sítích ministryně obrany Karla Šlechtová.

„Soucítíme se zraněnými a blízkými obětí tragédie v Kralupech nad Vltavou. Přejeme rodinám obětí hodně síly k překonání toho jediného, co v životě nelze změnit. Přijměte naši upřímnou soustrast.“ uvedlo na twitteru ministerstvo kultury

„Exploze v Kralupech je zejména ohromnou lidskou tragédii, Nesmírně mne to mrzí. Synthos jsem mela možnost před časem navštívit, Dnešní zprávy o celé události mne velmi zasáhly. Upřimnou soustrast všem pozůstalým,“ uvedla europoslankyně hnutí ANO Dita Charanzová.

Také slovenský prezident Andrej Kiska vyjádřil soustrast pozůstalým obětí dnešního výbuchu v areálu v Kralupech. "Jménem občanů Slovenské republiky, jakož i svým jménem, vyjadřuji Vám i pozůstalým obětí upřímnou soustrast a zraněným přeji brzké uzdravení," napsal Kiska v telegramu českému prezidentovi Miloši Zemanovi.

Telegram s podobným textem poslal i nový slovenský premiér Peter Pellegrini premiérovi v demisi Andreji Babišovi. "Dovolte mi, abych Vám jménem vlády Slovenské republiky vyjádřil upřímnou soustrast nad touto mimořádně smutnou a nešťastnou tragédii v průmyslovém objektu, která je svým rozsahem největší za poslední desetiletí," uvedl Pellegrini. Zároveň vyslovil soustrast pozůstalým po obětech výbuchu.

Vstupte do diskuze (13)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Drahoš se nevybíravě pustil do Ovčáčka: Na to už se nedá ani slušně…

20.04.2018 23:27 Aktualizováno Praha – Kauza tweetů Jiřího Ovčáčka o Sýrii pokračuje. O víkendu se mluvčí prezidenta Miloše Zemana…

Filip chce Babišovi mluvit do obsazení ministerstev

20.04.2018 19:00 Praha - Premiér v demisi a šéf hnutí ANO Andrej Babiš informoval dnes předsedu KSČM Vojtěcha Filipa…

ČSSD odsouhlasila nová jednání o společné vládě s ANO

20.04.2018 18:39 Praha - Sociální demokraté podle informací z odpoledního předsednictva strany obnoví jednání o…

Zeman bral LSD? Pouťové povídačky, tvrdí Hrad. Ovčáček je blbej, já u toho…

20.04.2018 16:27 Praha – Už v minulosti se v médiích psalo o tom, že se řada známých českých osobností po dohledem…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama