Zeman to pěkně schytal: Pojede jen tam, kde mu zaplatí otevřený bar. Ostatní mají držet ústa, naštval se Drahoš. Topolánek mluví o "líbání lemu roucha"

Praha – I ve svém druhém období bude prezident Miloš Zeman cestovat po krajích České republiky. Začne na konci dubna, nejprve navštíví ty kraje, kde získal v prezidentské volbě nejvíce hlasů. V rozhovoru pro MF Dnes ale také uvedl, že se chce vymezit proti hejtmanům, kteří se veřejně ozvali s tím, že jejich úřady za jeho návštěvu kraje nehodlají platit stovky tisíc korun. Za to ale čelí hlasité kritice.

Přidejte svůj názor 223 komentářů

Miloš Zeman

„Výjezdy do krajů by měly začít někdy na konci dubna. Budou se řídit v sestupném pořadí procentem hlasů, které jsem v tomto kraji v prezidentské volbě získal. Zadruhé v každém kraji navštívím podle stejného kritéria tři města a jednu obec," prozradil prezident.

Někteří hejtmani, například královéhradecký Jiří Štěpán z ČSSD, liberecký Martin Půta z hnutí STAN či lidovecký hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek ale dali v minulosti najevo, že nechtějí za zemanovy návštěvy platit z rozpočtu kraje.

Pro takto smýšlející hejtmany přidal Zeman vzkaz. „Kde si hejtmani nepřejí, abych byl jejich hostem, jednoduše navštívím jen ta tři města a jednu obec a nic víc. To znamená, že odpadne setkání s krajským zastupitelstvem, s podnikateli, s osobnostmi kraje či s příspěvkovými organizacemi," uvedl Zeman s tím, že takovou cestu pokryje rozpočet prezidentské kanceláře.

Takový přístup se ale nelíbí Jiřímu Drahošovi, který se se Zemanem utkal ve druhém kole prezidentské volby. „Miloš Zeman dnes opět ukázal, že nehodlá být prezidentem všech občanů České republiky a své návštěvy v krajích bude plánovat pouze tam, kde jsou jeho podporovatelé a kde jeho početnému doprovodu zaplatí otevřený bar. Těm, kdo do této vyvolené skupiny nepatří, prezident vzkázal, ať drží ústa,“ parafrázuje slova Zemana bývalá šéf Akademie věd.

On sám oznámil, že založí vlastní apolitický spolek, s jehož pomocí plánuje nabízet řešení důležitých témat. „My v rámci aktivit spolku Společně pro Česko naopak plánujeme setkávání se všemi obyvateli naší země, s těmi z velkých měst i nejmenších obcí, s mladými lidmi i občany v důchodovém věku, s těmi, co mě podpořili v prezidentské volbě, i s těmi, co dali přednost jiným kandidátům. Je po volbách a my si chceme vyslechnout názory vás všech na témata, která vás trápí.Připojte se k nám!“ vzkazuje občanům Drahoš, který bude kandidovat do senátu.

K Zemanovi je velmi kritický také další jeho soupeř z prezidentské volby. „Kdo způsobem řádným, z majetku svého, nepohostí družinu mou, šaška i fraucimor, není hoden líbati lem roucha mého,“ okomentoval Zemanovy plány Mirek Topolánek.

Vstupte do diskuze (223)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Komunista Ondráček varuje: Tohle tedy ne. Může se stát, že koalici ANO a…

23.04.2018 19:30 Aktualizováno Praha - V souvislosti s možnou koaliční vládou hnutí ANO a ČSSD se mluví o tom, že sociální…

Přijde Česko o peníze z EU? Ptali jsme se politiků, co říkají na návrh z…

23.04.2018 18:44 Aktualizováno ANKETA - List Financial Times (FT) na svém webu napsal, že po roce 2020  by mohly desítky miliard…

ČSSD trvá na odstoupení odsouzeného člena vlády

23.04.2018 18:36 Aktualizováno Praha - Sociální demokracie bude trvat při vyjednávání s hnutím ANO o vládě, aby člen kabinetu v…

Vlečení v poutech? Rath má nárok na odškodné

23.04.2018 17:49 Aktualizováno Praha - Bývalý středočeský hejtman David Rath má nárok na odškodné 12.000 korun za to, že ho…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama