Pane profesore, Marku, Pavle. Nebuďte zbabělci, udeřil Topolánek na své kolegy z prezidentské volby

Praha – Bývalý předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš, který neuspěl v prezidentské volbě, oznámil, že se bude ucházet o post senátora v Praze 4. Podobně se rozhodli i další kandidáti na prezidenta. Všichni se ucházejí o podporu demokratických stran, chtějí ale kandidovat jako nezávislí. Podle Mirka Topolánka je to ale chyba.

Přidejte svůj názor 51 komentářů

Mirek Topolánek

Drahoš nyní hledá podporu demokratických politických stran. Zároveň se svými spolupracovníky založil spolek Společně pro Česko. S jeho pomocí plánuje nabízet řešení důležitých témat. Spolek podle něj bude apolitický, nebyznysový a otevřený pro lidi, kteří v něm budou chtít pracovat.

Také Marek Hilšer chce na podzim kandidovat do Senátu v obvodu v Praze 2 a 3. Do politické strany vstupovat nehodlá. O voličskou podporu by se proto opět chtěl ucházet jako nezávislý, rád by ale získal podporu některých politických stran. Kampaň by rád Hilšer opět, stejně jako v prezidentské volbě, financoval díky menším dárcům. Příspěvky od politických stran chtít nebude.

Kandidaturu do senátu nevyloučil ani Pavel Fischer. O hlasy by se chtěl ucházet v obvodu Praze 12. Zatím vystupuje jako nezávislý kandidát, ale plánuje jednat i s politickými stranami a ucházet se o jejich podporu

.

Mirek Topolánek, který se se všemi zmíněnými muži utkal v boji o Hrad jim ale posílá jasný vzkaz. „Pane profesore, kandidujte za starosty! Pomozte jim dostat se do Sněmovny, jako oni nezištně pomáhali Vám v prezidentské volbě. Pavle Fischere, opravdu by to nešlo za KDU? Marku, Vy byste v TOPce nenašel spřízněné duše? Nebuďte zbabělci, vyprdněte se na spolky a dělejte politiku!“ apeluje na někdejší prezidentské kandidáty expremiér na twitteru. 

Vstupte do diskuze (51)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Drahoš se nevybíravě pustil do Ovčáčka: Na to už se nedá ani slušně…

20.04.2018 23:27 Aktualizováno Praha – Kauza tweetů Jiřího Ovčáčka o Sýrii pokračuje. O víkendu se mluvčí prezidenta Miloše Zemana…

Filip chce Babišovi mluvit do obsazení ministerstev

20.04.2018 19:00 Praha - Premiér v demisi a šéf hnutí ANO Andrej Babiš informoval dnes předsedu KSČM Vojtěcha Filipa…

ČSSD odsouhlasila nová jednání o společné vládě s ANO

20.04.2018 18:39 Praha - Sociální demokraté podle informací z odpoledního předsednictva strany obnoví jednání o…

Zeman bral LSD? Pouťové povídačky, tvrdí Hrad. Ovčáček je blbej, já u toho…

20.04.2018 16:27 Praha – Už v minulosti se v médiích psalo o tom, že se řada známých českých osobností po dohledem…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama