Klaus mladší setřel Kalouska a spol.: To si s prominutím strčte za klobouk, vy svatouškové

Praha – Poslanec ODS Václav Klaus mladší se poměrně ostře vyhradil vůči čtvrteční stávce studentů. Za jeho slova jej zkritizoval například šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. Klaus si ale z jeho slov ani ze slov dalších kritiků nic nedělá. Dokonce jim poslal vzkaz,

Přidejte svůj názor 157 komentářů

Václav Klaus mladší na pietním aktu u příležitosti 17. listopadu (17. 11. 2016)

Cílem čtvrtečního protestu studentů bylo bránit společenské a ústavní hodnoty. Klaus však upozornil na to, že politika do škol nepatří. „Lidé (klidně gymnazisté) mají bojovat v kampani, podporovat kandidáty, kterým věří (aby porazili ty, jimž nevěří). Nikoli pak protestovat proti výsledkům voleb. Je s podivem, že lidé, kteří se jak čert kříže bojí referenda (třeba o Evropské unii), se pak bezostyšně zaštiťují názorem „lidu“: když naženou na ulici větší či menší dav,“ uvedl poslanec pro Reflex.

Na jeho slova zareagoval například Kalousek. Klausovi mladšímu připomněl, že to byl právě jeho otec, který byl členem první polistopadové vlády svobodného Československa. Poukázal na to, že tato vláda vznikla právě po studentských protestech. „Měl jsem tu čest být u toho a být vděčný těm studentům i té vládě. Z Vás je mi teď fyzicky nevolno...“ kritizoval poslance ODS Kalousek.

Klaus přiznal, že kvůli slovům o studentské stávce na něj teď řada lidí na sociálních sítích útočí. „Tak ještě jednou: Extrémně mi vadí srovnávání letošních akcí s námi - studenty koncem osmdesátých let.
My jsme demonstrovali za svobodné volby, svobodu slova, svobodu shromažďování. Když jsem demonstroval, najížděly na nás obrněné náklaďáky s radlicemi a člověk si říkal (ve stejné době čínští komunisté zmasakrovali tisíce protestujících studentů), zda jsou taky něčeho takového schopní. Televize a všechna média to hodnotila jako výtržnosti pár feťáků, poskoků ideodiverzních centrál a zkrachovanců. Vždy jste si kladli otázku - vyrazí vás za to ze školy...“ zavzpomínal.

Jenže teď je podle něj situace úplně jiná. „Dneska máme svobodu slova, shromažďování i svobodné volby. Protestující jsou adorování v přímém přenosu většinou hlavních zpravodajských kanálů. Kdyby se nějaký policista na demonstranta křivě podíval - dostane pět let nepodmíněně. Tak si tyhle srovnání a reminiscence s prominutím strčte za klobouk, vy svatouškové,“ drsně setřel kritiky Klaus.

Vstupte do diskuze (157)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Drahoš se nevybíravě pustil do Ovčáčka: Na to už se nedá ani slušně…

20.04.2018 23:27 Aktualizováno Praha – Kauza tweetů Jiřího Ovčáčka o Sýrii pokračuje. O víkendu se mluvčí prezidenta Miloše Zemana…

Filip chce Babišovi mluvit do obsazení ministerstev

20.04.2018 19:00 Praha - Premiér v demisi a šéf hnutí ANO Andrej Babiš informoval dnes předsedu KSČM Vojtěcha Filipa…

ČSSD odsouhlasila nová jednání o společné vládě s ANO

20.04.2018 18:39 Praha - Sociální demokraté podle informací z odpoledního předsednictva strany obnoví jednání o…

Zeman bral LSD? Pouťové povídačky, tvrdí Hrad. Ovčáček je blbej, já u toho…

20.04.2018 16:27 Praha – Už v minulosti se v médiích psalo o tom, že se řada známých českých osobností po dohledem…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama