Soros chce přeměnit Evropu v kontinent migrantů? Podrývat totalitní režimy, ale dnes už je jiný, zní z Česka

Praha - Maďarský rodák a americký multimiliardář, finančník a filantrop židovského původu George Soros je velmi kontroverzní postavou. Jeho jméno se objevilo v souvislosti s vraždou slovenského novináře Jána Kuciaka. Podle některých se také pokouší o rozvrat visegrádské skupiny a prosazení přijímání uprchlíků.

Přidejte svůj názor 42 komentářů

Soros, George

Český diplomat, bezpečnostní analytik a prorektor soukromé vysoké školy CEVRO Institut Tomáš Pojar poukazuje na to, že se George Soros se změnil. „Před třiceti lety stál jednoznačně na straně svobody a aktivně pomáhal podrývat komunistické totalitní režimy. Jeho dnešní smýšlení je výrazně jinde,“ uvedl na sociálních sítích.

„Současné totalitní režimy se sice stále snaží podkopávat, ve Spojených státech nicméně navíc horlivě podporuje levicové křídlo demokratické strany nebo v Izraeli organizace, které mají za cíl delegitimizaci samotné existence židovského státu. Názorově má blízko k té nejprogresivičtější části evropské levice. Souhlasit s ním je tedy skoro nemožné, jeho vliv však není nutné přeceňovat,“ hodnotí postavu kontroverzního mecenáše židovského původu expert.

Pojar také poukazuje na to, že zásadní pro zachování vlastní svobody je naopak nepodceňovat démony tradičního antisemitismu. „A právě útoky vedené ze strany Viktora Orbána a nově i Roberta Fica až nechutně na tradiční antisemitské struny podvědomě vykreslující světové žido-bolševicko-kapitalistické spiknutí hrají. Z toho nikdy nevzešlo a ani nevzejde nic dobrého,“ varuje Pojar.

Opačně to ale vidí předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura. Ten připomíná, že Orbán řekl, že v současném dění na Slovensku spatřuje rukopis George Sorose a jeho organizací, které útočí na vlády zemí, které se migraci brání, včetně Maďarska, Česka a Slovenska.

„Podle maďarského premiéra chce Soros přeměnit Evropu v kontinent migrantů. Co k tomu dodat? Ano, na vyhrocování slovenské vládní krize se dnes už prokazatelně aktivně podílí lidé jak z Bruselu, tak lidé napojení např. na Sorose. Tím prvním je např. prezident Kiska, který měl vloni v New Yorku jednání se Sorosem a to solitérní, bez zástupců ambasády a ministerstva zahraničí. Je jasné, že tam tedy neprojednával nic, co by měla vědět slovenská vláda. A na Slovensku se dnes hraje o hodně - o rozvrat visegrádské skupiny, která je jediný blok v EU, který Bruselu oponuje a nejen v otázce přijímání migrantů,“ varuje Okamura.

Vstupte do diskuze (42)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mynář změny ve vedení prezidentské kanceláře neplánuje

24.03.2018 16:11 Praha - Příchod prezidenta Miloše Zemana na Pražský hrad znamenal oproti jeho předchůdci Václavu…

Kritici ČSSD chtějí pro stranu pět vládních křesel

24.03.2018 15:08 Třešť (Jihlavsko) - Sociální demokraté mají při vyjednávání o nové vládě s hnutím ANO prosadit…

Komunisté nechtějí tři až čtyři nynější ministry za ANO

24.03.2018 14:10 Praha - KSČM má vážné výhrady ke třem až čtyřem ministrům nynější vlády v demisi Andreje Babiše …

Vláda asi podpoří zavedení referenda podle návrhu ČSSD

24.03.2018 10:01 Praha - K návrhu na zavedení obecného referenda, jak jej předložila ČSSD, vláda Andreje Babiše (ANO…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama