Horáček pění kvůli dění v Česku. Naše budoucnost bude velmi zlá, varuje

Praha - Textař, producent a někdejší kandidát na prezidenta Michal Horáček se stále nemůže smířit s tím, že byl komunista Zdeněk Ondráček zvolen do čela komise pro dohled nad GIBS. Vinu na tom podle něj nese hnutí ANO.

Přidejte svůj názor 209 komentářů

Michal Horáček při interview pro EuroZprávy.cz

„Pořád nevím, jestli je to dobré nebo ne. Ale nejen v dětství, nýbrž i ve stáří si vždycky přeju a dokonce věřím v tohle: že si to, co se stalo, vybere z mnoha cest do budoucnosti tu nejlepší. Proto jsem se pokusil věřit, že výrazný vítěz parlamentních voleb odpracuje to, co mělo být a dosud nebylo odpracováno. Vždyť takovou sílu určitě lze použít k velkému prospěchu,“ prozradil na sociálních sítích Horáček.

Jenže jak se zdá, ne vždy toto přání platí. „Teď - poté, co hnutí ANO spáchalo zásadním přispěním k Ondráčkovu zvolení symbolický útok na úctu k základním morálním hodnotám - musím bohužel připustit, že k žádnému prospěchu nedojde. Že po tomhle zpupném a cynickém činu už lze očekávat jen další devastaci zbytků slušnosti a důvodů věřit v pěknou budoucnost vlastní země. Takže řeknu už jen tohle: ANO – ne,“ napsal textař.

Horáček patří k Ondráčkovým nejhlasitějším kritikům. Hned po jeho zvolení prohlásil: „Zdeněk Ondráček, biřic okupantského režimu, v čele komise pro kontrolu GIBS. Jsou masarykovské ideály a étos 17.listopadu už jen nepotřebným harampádím? Ne! Pokud to připustíme, ztratíme Česko jako zemi, kde má smysl vychovávat děti a vůbec žít.“

Zareagoval také na slova například ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (za ANO), který je prý Ondráčkovým zvolením „zděšen“. „Členové ANO jsou prý z příspěvku svého hnutí k Ondráčkově jmenování "zděšení". Jak se to projevuje? Připravují mimořádný sjezd? Organizují se k vyloučení pana Babiše ze strany? Nebo si vzali zápis pod peřinu a statečně si v něm podtrhávají nesouhlasnými vlnovkami?“ zajímá někdejšího prezidentského kandidáta. 

Do hnutí ANO se kvůli novému šéfovi komise pro GIBS pustil i další neúspěšný prezidentský kandidát. „Heslo “Ano, bude líp” znamená komunistickou mlátičku Ondráčka v čele komise pro kontrolu GIBS? Díky, nechci,“ vzkázal.

Vstupte do diskuze (209)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hollan nebude na předních místech kandidátky Pirátů

19.03.2018 15:35 Aktualizováno Brno - Matěj Hollan (Žít Brno) nebude v podzimních komunálních volbách na předních místech…

Vyloučené lokality? Na podporu bydlení šly miliardy, problém se přesto…

19.03.2018 14:43 Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) se zaměřil na podporu bydlení nízkopříjmových či jinak…

Kdo to platí? A kolik to stálo? Cesta Mynáře a Nejedlého do Číny dál budí…

19.03.2018 13:56 Praha - Kancléř Vratislav Mynář, poradce prezidenta Martin Nejedlý a zástupce CEFC Jaroslav Tvrdík…

Ruské volby? Hlavně aby Putin nevyhrával u nás, shodla se česká pravice

19.03.2018 12:51 Praha - Ruské prezidentské volby dopadly podle očekávání, shodují se zástupci českých parlamentních…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama