Ředitel GIBS chce slyšení před poslanci, rezignovat nehodlá

Praha - Ředitel Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Michal Murín požádal o slyšení před sněmovním bezpečnostním výborem. Vystoupit by chtěl také před komisí pro kontrolu inspekce. Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) ve středu řekl, že v Murína nemá důvěru. Zdůvodnil to dokumenty z olomouckého vrchního státního zastupitelství.

Přidejte svůj názor 40 komentářů

Poslanecká sněmovna

Inspekce tento týden uvedla, že Babiš v únoru Murína dvakrát vyzval, aby se vzdal funkce. "(Murín) sdělil, že došlo mezi ním a předsedou vlády k písemné komunikaci, ve které se ke svému jednání vyjádřil s tím, že se žádného protiprávního jednání nedopustil. Ředitel GIBS nebyl nikdy kázeňsky trestán a nebylo s ním ani žádné kázeňské řízení do dnešního dne zahájeno," uvedl dnes na webu zveřejnil mluvčí GIBS Ivo Mitáček.

Babiš tvrdí, že z dokumentů olomouckého zastupitelstva vyplývají Murínova pochybení, jež měla být potrestána kázeňsky. Babiš také prohlásil, že toto řízení bylo vyřízeno velice nestandardně. Mitáček k tomu dnes řekl, že tyto dokumenty zná Murín jen zprostředkovaně.

Babiš ve středu tiskové konferenci také nepřímo odkázal na případ Beretta, který se týká úniků informací z vyšetřování, v němž Murín v loňském roce vypovídal jako svědek. V této věci Murín podle svého mluvčího nebyl zbaven mlčenlivosti, a tak se se nemůže nijak bránit. "Pokud dojde ke zbavení mlčenlivosti, tak se vyjádří," dodal Mitáček.

Vstupte do diskuze (40)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš viděl Maradovou jen jednou. Ministr nařídil audit Státního…

21.03.2018 15:06 Aktualizováno Praha - Ředitelka Státního pozemkového úřadu (SPÚ) Svatava Maradová včera oznámila rezignaci. Její…

Lidé zasypali Němcovou kyticemi za odchod ze Zemanovy inaugurace. Statečný…

21.03.2018 14:50 Praha – Poslankyně ODS Miroslava Němcová byla první, která se při nedávném inauguračním projevu…

Směrnici EU neuniknou ani děti, strhla se hádka kvůli pokutám za…

21.03.2018 13:54 Aktualizováno Praha - Vláda dnes schválila návrh, podle kterého by souhlas se zpracováním osobních údajů měly…

Verdikt nad manažery Čepra: Soud je poslal do vězení, mají zaplatit obří…

21.03.2018 13:28 Praha - Bývalí manažeři Čepra Tomáš Kadlecovi a Alexandr Houška dostali čtyři roky vězení za…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama