Hrad prolomil mlčení: Co Zeman řekl o smrti mladého slovenského novináře?

Praha – Prezident Miloš Zeman čelil tvrdé kritice za to, že se nevyjádřil k popravě slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny. Teprve s odstupem více než jednoho dne vydal Hrad oficiální prohlášení.

Přidejte svůj názor 275 komentářů

Miloš Zeman

Když se novináři po zveřejnění zprávy o popravě novináře ptali hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka na reakci, dostalo se jim stručného „bez komentáře“. Mnozí navíc poukazovali, že Zeman v minulosti na setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem prohlásil, že novináře je třeba „likvidovat“.

Hrad za to, že se k věci nevyjádřil, sklidil velkou kritiku. Ta asi nejhlasitější přišla od šéfa poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska. „Jsou to prasata... Tím nemyslím Pražský hrad a jeho historii. Tím myslím ta bezcharakterní a bezcitná prasata, která dnes mají tu odvahu mluvit za Pražský hrad,“ napsal na twitteru.

Nakonec se ale Hrad k věci vyjádřil. „Prezident republiky Miloš Zeman odsoudil vraždu slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové a vyjádřil naději, že bude pachatel dopaden,“ uvádí Ovčáček v prohlášení, který má server EuroZprávy.cz k dispozici.

Slovenský prezident Andrej Kiska ihned po zveřejnění zpráv vyjádřil soustrast pozůstalým. „Nejprve bych chtěl vyjádřit upřímnou soustrast příbuzným, přátelům, známým a kolegovi Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové Jsem otřesen a zděšen, že se něco takového může stát na Slovensku. Vražda mladých lidí je barbarský čin, který musí být potrestán. Musíme najít ty, kteří to udělali. co nejrychleji a zajistit bezpečnost novinářů. S využitím všech prostředků, které máme,“ uvedl na sociálních sítích. Profilovou fotku si navíc na vyjádření smutku změnil na černo.

Vstupte do diskuze (275)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hollan nebude na předních místech kandidátky Pirátů

19.03.2018 15:35 Aktualizováno Brno - Matěj Hollan (Žít Brno) nebude v podzimních komunálních volbách na předních místech…

Vyloučené lokality? Na podporu bydlení šly miliardy, problém se přesto…

19.03.2018 14:43 Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) se zaměřil na podporu bydlení nízkopříjmových či jinak…

Kdo to platí? A kolik to stálo? Cesta Mynáře a Nejedlého do Číny dál budí…

19.03.2018 13:56 Praha - Kancléř Vratislav Mynář, poradce prezidenta Martin Nejedlý a zástupce CEFC Jaroslav Tvrdík…

Ruské volby? Hlavně aby Putin nevyhrával u nás, shodla se česká pravice

19.03.2018 12:51 Praha - Ruské prezidentské volby dopadly podle očekávání, shodují se zástupci českých parlamentních…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama