Primátor Brna chce zbavit Hollana resortu dopravy

Brno - Brněnský primátor Petr Vokřál (ANO) je nespokojený s řízením a výsledky dopravy ve městě, v pondělí proto vyzve náměstka Matěje Hollana (Žít Brno), aby se řízení resortu vzdal.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Hollan, Matěj

Vokřál to dnes uvedl na svém facebookovém profilu. Hollan s kritikou své práce nesouhlasí. Podle něho je nutné v rámci koalice otevřít komplexně téma řízení města. Nelíbí se mu například investiční politika.

V pondělí koalici podle Vokřála čeká jednání o jejím dalším fungování. "Delší dobu nejsem spokojen s řízením a výsledky v oblasti dopravy. Několik měsíců jsem na tento fakt upozorňoval pana náměstka Hollana," uvedl primátor. Doplnil, že Hollan se do čela odboru dopravy dostal před rokem a půl, kdy se sestavovala staronová koalice.

"Od samého začátku jsem byl proti tomu, aby Matěj Hollan řídil dopravní problematiku, nicméně na poslední chvíli došlo mezi jinými koaličními partnery k dohodě o prohození si resortu dopravy za bytovou oblast. Od té doby nefunguje odbor dopravy, jak má, a pan náměstek byl často terčem kritiky své práce," uvedl primátor.

Na pondělním jednání proto Hollana vyzve, aby se řízení resortu dopravy vzdal. Zdůvodnil to tím, že Hollan práci nezvládl, například podle primátora přešlapoval na místě pokud jde o rezidentní parkování a další brněnské dopravní projekty.

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pane profesore, Marku, Pavle. Nebuďte zbabělci, udeřil Topolánek na své…

20.03.2018 22:03 Aktualizováno Praha – Bývalý předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš, který neuspěl v prezidentské volbě, oznámil,…

Babiš chce jednat s KSČM o programu vlády

20.03.2018 20:33 Lány (Kladensko) - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) se v rámci jednání o sestavení vlády setká…

ANO vetovalo projednávání Murína ve Sněmovně, Kalousek to zkusí jinak

20.03.2018 16:47 Praha - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) nyní nebude ve Sněmovně vysvětlovat kárné řízení s…

Zeman podkuřuje Vatikánu? Udělí státní vyznamenání nunciovi Leanzovi

20.03.2018 16:37 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman udělí ve středu státní vyznamenání apoštolskému nunciovi Giuseppemu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama