Jurečka se vysmál Babišovi: Pošta je v rozkladu? A co tam tedy jeho člověk čtyři roky dělal?

Praha – Řada politiků vyčítá hnutí ANO, že jeho ministři provádí ve svých rezortech doslova čistky, aniž by kabinet získal důvěro Poslanecké sněmovny. Jedním z těch, kdo přišel o svůj post, je Martin Elkán, dosavadní šéf České pošty. Na chování kabinetu s postěžoval například exministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Marian Jurečka (KDU-ČSL)

„Předseda vlády Babiš říká, že je státní správa paralyzovaná kvůli služebnímu zákonu, nesouhlasím s nim! Paralyzována jsou některá ministerstva, kde ministři vlády bez důvěry po několika hodinách po svém nástupu provedli čistky bez ohledu na odbornost!“ uvedl na twitteru Jurečka.

Například ministr vnitra v demisi Lubomír Metnar (za ANO) ve čtvrtek odvolal Elkána ke konci února. Poště podle ministra chybí smysluplná vize fungování podniku. „Nevíte, poslal ministr vnitra odvolání Elkanovi poštou?“ rýpnul si do ministra Jurečka.

Babiš se člena svého kabinetu zastal a jeho krok podpořil. Česká pošta je podle něj v rozkladu, je netransparentní a nemá žádnou strategii. „Tak si říkám, co tam ten zástupce za hnutí ANO v dozorčí radě České pošty poslední čtyři roky dělal, že se spolupodílel na takovém rozkladu o kterém Babiš teď mluví. Předložil ten zástupce nějakou strategii?“ nebere si servítky lidovec.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Piráti chtějí zrušit pokuty pro vodáky pod vlivem alkoholu

26.04.2018 15:03 Praha - Piráti chtějí zrušit pokuty pro vodáky za jízdu pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových…

Rvačka kvůli Libeňskému mostu? Na zastupitelstvu bylo dusno, Stropnický…

26.04.2018 14:11 Aktualizováno Praha - Pražští zastupitelé neschválili po několikahodinových sporech o osud Libeňského mostu…

Pelikán podal kárnou žalobu advokáta, údajně kryl oddlužovací agenturu

26.04.2018 13:26 Aktualizováno Praha - Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán (ANO) podal k České advokátní komoře (ČAK)…

Z Miloše Zemana je světová celebrita? Citují ho média z celého světa

26.04.2018 13:03 Praha/Svět - Prezident Miloš Zeman na oslavách 70 let od vzniku Izraele na Pražském hradě opět…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama