Zeman a Soukup se na Barrandově tvrdě pustili do ČT. Pak přišla hodně drsná slova

Praha – Prezident Miloš Zeman vystoupil v pořadu Týden s prezidentem na stanici Barrandov, Mluvil například o médiích a o České televizi, kterou znovu tvrdě kritizoval – tentokrát kvůli tomu, jak byla komentována zlatá jízda Ester Ledecké na olympijských hrách v Pchjongčchangu.

Přidejte svůj názor 294 komentářů

Česká televize

Moderátor pořadu Jaromír Soukup v souvislosti s přenosem z olympiády kritizoval, fakt, že ČT nevysílala závod Ledecké živě. Poukázal také na to, že komentátoři přenosu během jízdy upozorňovali především na chyby Ledecké. Takový přístup označil Soukup za aroganci. Dle jeho mínění šlo zřejmě o odvetu za to, že Ledecká nekomunikovala s některými novináři. „Odmítá dávat rozhovory, o to je mi sympatičtější,“ pochvaloval si Zeman.

Na jejich slova ale zareagoval šéfkomentátor redakce sportu České televize. „Informace pro pana Soukupa z TV jsou nepravdivé. Ester Ledecká poskytla ČT v dějišti her 2 rozhovory, její tým komunikuje naprosto bez problémů, měli jsme rozhovory se všemi trenéry, členy týmu od táty až po fyzioterapeuta. Před závodem jsme respektovali přání týmu ,“ upřesnil.

„Arogantní chování ČT“ se podle Soukupa projevuje i vůči některým českým politikům. A Miloš Zeman mu přizvukoval. „Musíme s tím především něco dělat, ne to jen kritizovat,“ tvrdí hlava státu. Jak přesně by to chtěl Zeman udělat? „Jedna z cest, jak se s tím dá něco dělat, spočívá ve dvojím zamítnutí zprávy o hospodaření České televize,“ vysvětloval.

To by podle něj následně vedlo k personálním změnám. „Já bych si tyto změny samozřejmě velice přál,“ přiznal Zeman. Lítostně dodal, že on ale jako prezident takové změny nemůže ovlivnit – to mohou jen poslanci. Pokud sněmovna dvakrát neschválí Výroční zprávu o hospodaření ČT, může odvolat Radu České televize a zvolit novou. Rada má v kompetenci odvolávat a volit generálního ředitele.

Zemanovo vystoupení pak okomentoval i někdejší výrazná postava České televize - Adam Komers. „Pořád nechápu, čím se vlastně ČT provinila proti Státní Hlavě, že ji má potřebu tolik nenávidět a proč se pořád ponižuje v oné studnici trapnosti zvané TV Buranov? Opravdu je pan inženýr Zeman sám sebou už natolik nejistý, že potřebuje být ubezpečován ve své dokonalosti oním devótním výtěrníkem tlustého až slepého střeva, který se vydává za moderátora? Zdá se mi to celé přinejmenším hodně nedůstojné...“ uvedl bývalý novinář na facebooku.

Vstupte do diskuze (294)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pro ČSSD maximálně čtyři ministry, zní z vedení ANO. Hamáček dostane…

17.03.2018 10:58 Aktualizováno Praha - ANO je ochotné pro ČSSD vyčlenit ve vládě vedení maximálně čtyř ministerstev. Jedním z…

Dusno v ČSSD pokračuje: Uplakánky nechte doma. Je potřeba napravit, co…

17.03.2018 10:55 Praha – ČSSD vyjednává s hnutím ANO o vládním angažmá. Vedení strany sice zatím nediskutovalo o tom…

Kalousek udeřil na Klause mladšího: Z Vás je mi teď fyzicky nevolno...

17.03.2018 10:08 Praha – Studenti ze zhruba 300 vysokých a středních škol po celé zemi se ve čtvrtek v poledne…

Miloši, ty už žádnou budoucnost nemáš. Kalousek drsně setřel Zemana za…

16.03.2018 21:57 Aktualizováno Praha – Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek v rozhovoru pro TV Barrandov tvrdě kritizoval demonstrace…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama