Zeman je starý nemocný člověk blízko smrti a směřuje do hrobu? Brněnský politik se naštval, prská i Ovčáček

Brno - Na bráně brněnského divadla Husa na provázku se před několika dny objevila lebka s nápisem Zeman z hrobu. Nápis svým grafickým ztvárněním připomíná logo druhé prezidentské kampaně Miloše Zemana s heslem Zeman znovu. Autorem díla na bráně je uznávaný streetartový umělec Timo. Ne všem se ale toto dílo líbí.

Přidejte svůj názor 119 komentářů

Sjezd ČSSD (18.2.2018): Miloš Zeman

Velkoformátový obraz o velikosti 2,5 krát 2,5 metru lidé najdou na bráně, kterou se vchází či vjíždí na Alžbetinskou scénu z Petrské ulice. Ostře jej okomentoval například předseda brněnské ČSSD zastupitelstva města Brna Oliver Pospíšil.

„Na vratech Divadlo Husa na provázku je od čtvrtka 15. 2. vystaveno dílo streetartového umělce Tima, parafrázující volební billboardy Miloše Zemana. Vedle portrétu lebky je dvoubarevný nápis ZEMAN Z HROBU. Nejsem příznivcem Miloše Zemana a nevolil jsem ho. Přesto mi tohle dílko radost nedělá, právě naopak, jsem z něho hodně smutný. O to smutnější, že je umístěno se svolením vedení divadla,“ posteskl si politik na facebooku.

Uvádí sice, že má rád humor ve všech odstínech, včetně politického a černého, v tomto případě ale podle něj nad vtipem vítězí bezohledná krutost. „Celý výtvarný počin na mě působí sdělením, že Miloš Zeman je starý nemocný člověk blízký smrti a pokud nepřichází z hrobu, tak tam směřuje. Nepovažuji Zemana za slušného člověka, jako hlava státu ohýbá ústavu, jak se mu hodí, místo aby ji hájil a ctil, obklopuje se podezřelými lidmi a účelově rozděluje národ. Pořád je to ale lidská bytost, která má své city a důstojnost. Jako nevolič Miloše Zemana jsem si myslel, že morální převaha je na naší straně, i když jsme ve volbách prohráli,“ vysvětluje Pospíšil.

„Za tento výtvarný výsměch živému člověku umístěný na vratech divadla hlásícího se k odkazu Václava Havla, divadla patřícího městu Brnu, je mi stydno. Prosím vedení Centrum experimentálního divadla, aby se nad všemi aspekty tohoto díla zamyslelo a veřejnou výstavu ukončilo,“ dodal brněnský sociální demokrat.

Dílo umělce Tima okomentoval také hradní mluvčí Jiří Ovčáček. „Nenávistná tzv. elita pokračuje v rozdělování společnosti,“ napsal na twitteru. Už dříve Timo na stejném místě namaloval obraz Miloše Zemana s nápisem Prezident může být kdokoliv.

Vstupte do diskuze (119)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pane profesore, Marku, Pavle. Nebuďte zbabělci, udeřil Topolánek na své…

20.03.2018 22:03 Aktualizováno Praha – Bývalý předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš, který neuspěl v prezidentské volbě, oznámil,…

Babiš chce jednat s KSČM o programu vlády

20.03.2018 20:33 Lány (Kladensko) - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) se v rámci jednání o sestavení vlády setká…

ANO vetovalo projednávání Murína ve Sněmovně, Kalousek to zkusí jinak

20.03.2018 16:47 Praha - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) nyní nebude ve Sněmovně vysvětlovat kárné řízení s…

Zeman podkuřuje Vatikánu? Udělí státní vyznamenání nunciovi Leanzovi

20.03.2018 16:37 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman udělí ve středu státní vyznamenání apoštolskému nunciovi Giuseppemu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama