Problémová soudkyně v Blansku? Pelikán ji dočasně zbavil taláru

Blansko Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán (ANO) v první polovině února dočasně zprostil funkce soudkyni blanenského soudu Danu Sedlákovou. Ta opět čelí kárné žalobě pro průtahy a pochybení v rozhodovací činnosti.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto

Kárnou žalobu podala předsedkyně blanenského soudu a Nejvyšší správní soud (NSS) o ní bude rozhodovat 7. března. Rozhodnutí ministra o dočasném zproštění funkce bylo doručeno 8. února, od 9. února nabylo účinnosti.

"Můžeme potvrdit, že pan ministr k 9. únoru 2018 dočasně zprostil JUDr. Danu Sedlákovou výkonu funkce soudkyně. A to v souvislosti s návrhem na zahájení kárného řízení podaným předsedkyní Okresního soudu v Blansku. Navrhovaným kárným opatřením je právě odvolání z funkce soudkyně," řekl Jakub Říman z tiskového oddělení ministerstva spravedlnosti.

Soudkyně proti rozhodnutí ministra mohla podat námitky, i o těch by případně rozhodoval Nejvyšší správní soud. Sedláková je stále zákonným soudcem v již přidělených věcech, ale každý soudce, nemůže-li vykonávat činnost, má podle rozvrhu práce zastupujícího.

"Zastupující soudce však může dělat jen nezbytné úkony, ale nemůže rozhodovat za paní soudkyni," uvedla mluvčí blanenského soudu Tereza Richterová.

Předsedkyně blanenského soudu podala na Sedlákovou kárnou žalobu pro průtahy ve spisech už v minulosti. V roce 2007 Sedlákové tehdy kárný senát Vrchního soudu v Olomouci snížil za průtahy v řízení v téměř pěti desítkách případů plat na tři měsíce o deset procent.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vyloučené lokality? Na podporu bydlení šly miliardy, problém se přesto…

19.03.2018 14:43 Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) se zaměřil na podporu bydlení nízkopříjmových či jinak…

Kdo to platí? A kolik to stálo? Cesta Mynáře a Nejedlého do Číny dál budí…

19.03.2018 13:56 Praha - Kancléř Vratislav Mynář, poradce prezidenta Martin Nejedlý a zástupce CEFC Jaroslav Tvrdík…

Hollan nebude na předních místech kandidátky Pirátů

19.03.2018 13:18 Aktualizováno Brno - Matěj Hollan (Žít Brno) nebude v podzimních komunálních volbách na předních místech…

Ruské volby? Hlavně aby Putin nevyhrával u nás, shodla se česká pravice

19.03.2018 12:51 Praha - Ruské prezidentské volby dopadly podle očekávání, shodují se zástupci českých parlamentních…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama