Babiš to pořád nechápe? Farskému došla trpělivost a tak premiérovi namaloval obrázek

Praha - Celostátní výbor Starostů a nezávislých před několika dny odsouhlasil, aby hnutí jednalo s ANO o podmínkách pro podporu vlády. STAN chce podle svých slov zabránit podílu KSČM a hnutí Svoboda a přímá demokracie na vládě. Má to ale několik podmínek, pro hnutí je například důležité, aby ve vládě neseděla trestně stíhaná osoba.

Přidejte svůj názor 16 komentářů

Andrej Babiš volí do Poslanecké sněmovny

Mezi podmínky, které položí STAN na stůl, patří prozápadní směřování republiky, programová shoda či neúčast trestně stíhané osoby ve vládě. Podle toho, kolik podmínek bude splněno, by se odvíjela forma případné podpory.

Šéf poslanců STAN Jan Farský doplnil že Starostové museli vybírat ze dvou špatných řešení, protože hnutí ANO je kvůli kauzám svého předsedy a premiéra v demisi Andreje Babiše zahnáno do kouta ke spolupráci s extremisty. „Ve snaze zabránit účasti SPD a komunistů na vládě přistoupíme k jednání, u kterého jsme byli i ze strany ANO odmítáni," uvedl.

Babiš ale v reakci uvedl, že zůstává jediným kandidátem hnutí ANO na premiéra. Farský mu proto na sociálních sítích vše vysvětlil velmi názorně. „Andrej Babiš se novinářů ptá, jak mu vysvětlím, proč by neměl být premiérem…tak já už nevím. Zkusím to ještě takhle, jednodušeji už to nejde. Tak co, už?“ uvedl Farský k obrázku, který zveřejnil.

Na něm je velmi jednoduše znázorněno, že premiér šéfuje ministrovi vnitra i spravedlnosti. První jmenovaný pak šéfuje policii, druhý státním zástupcům. A obě tyto složky mají přímý vliv na trestní stíhání, které se Babiše jako premiéra dotýká.

Policie Babiše a předsedu poslaneckého klubu hnutí ANO obvinila pro podezření z dotačního podvodu kvůli padesátimilionové dotaci na stavbu rekreačního a konferenčního areálu Čapí hnízdo. Sněmovna oba politiky vydala k trestnímu stíhání.

Vstupte do diskuze (16)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pane profesore, Marku, Pavle. Nebuďte zbabělci, udeřil Topolánek na své…

20.03.2018 22:03 Aktualizováno Praha – Bývalý předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš, který neuspěl v prezidentské volbě, oznámil,…

Babiš chce jednat s KSČM o programu vlády

20.03.2018 20:33 Lány (Kladensko) - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) se v rámci jednání o sestavení vlády setká…

ANO vetovalo projednávání Murína ve Sněmovně, Kalousek to zkusí jinak

20.03.2018 16:47 Praha - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) nyní nebude ve Sněmovně vysvětlovat kárné řízení s…

Zeman podkuřuje Vatikánu? Udělí státní vyznamenání nunciovi Leanzovi

20.03.2018 16:37 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman udělí ve středu státní vyznamenání apoštolskému nunciovi Giuseppemu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama