SPD je fašistická strana. Pokud s ní budeme spolupracovat, odstoupím, varuje Pelikán

Praha - Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán (ANO) si nedokáže představit, že by vláda byla jakkoli závislá na podpoře hnutí SPD. Vůbec poprvé také připustil, že by v takové vládě nebyl. Hnutí ANO však stále s uskupením Tomia Okamura vyjednává o programu.

Přidejte svůj názor 108 komentářů

Robert Pelikán, 4. celostátní sněm hnutí ANO

Podle Roberta Pelikána je naprosto důležité, aby se proti xenofobním, rasistickým a nenávistným výrokům zasahovalo okamžitě. Čím víc se tím totiž zabývá, tím více chápe, že je to důležité. "U nás vysmívaná politická korektnost, pokud se nedostane do absurdních poloh, je důležitá. Protože politická korektnost není nic jiného než slušné vychování a to, abych nezobecňoval některé věci takovým způsobem, že bych se dotkl lidí, kteří si to nezaslouží," uvedl v rozhovoru pro Aktuálně.cz ministr spravedlnosti v demisi.

Co se týká jeho názoru, jestli je v pořádku vyjednávat o vládě s politickou stranou, která svými výroky bagatelizuje nebo popírá romský holokaust, tak šéf resortu našel jasnou odpověď. "Jestli myslíte SPD, tak já bych se takové vlády neúčastnil," řekl otevřeně ministr. Přiznal, že je to poprvé, kdy to říká takto na veřejnosti, nicméně zdůraznil, že to říkal na několika místech, kde mu to připadalo důležité. Prozatím se však nerozhodl, jestli bude hlasovat pro Okamurovo odvolání z čela Sněmovny, kde je místopředsedou.

Pro Pelikána je sice nepřijatelné, aby seděl ve vládě, která bude jakýmkoli způsobem spoléhat na podporu SPD, protože by takovou vládu nepodporovalo hnutí jen tak a určitě by za to něco chtělo. "Mohli by za to chtít cokoli i v průběhu volebního období a já se nechci dostat do pozice, kdy budu nějakým způsobem muset korigovat svoje názory nebo postupy podle toho, co chce fašistická strana," řekl ministr. "Něco jiného je, jestli jsem, nebo nejsem ochoten strpět, i když mi to není příjemné, že mi tu a tam dává slovo ve sněmovně pan Okamura," vysvětlil svůj postoj šéf resortu spravedlnosti.

Vstupte do diskuze (108)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pane profesore, Marku, Pavle. Nebuďte zbabělci, udeřil Topolánek na své…

20.03.2018 22:03 Aktualizováno Praha – Bývalý předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš, který neuspěl v prezidentské volbě, oznámil,…

Babiš chce jednat s KSČM o programu vlády

20.03.2018 20:33 Lány (Kladensko) - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) se v rámci jednání o sestavení vlády setká…

ANO vetovalo projednávání Murína ve Sněmovně, Kalousek to zkusí jinak

20.03.2018 16:47 Praha - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) nyní nebude ve Sněmovně vysvětlovat kárné řízení s…

Zeman podkuřuje Vatikánu? Udělí státní vyznamenání nunciovi Leanzovi

20.03.2018 16:37 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman udělí ve středu státní vyznamenání apoštolskému nunciovi Giuseppemu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama