Tohle ještě nezažila. Poslanec pořádně rozhodil moderátorku

Praha – Poslanec občanských demokratů Marek Benda je dlouhodobým kritikem absolutního zákazu kouření v restauracích. Podle něj je zákon příliš militantní. Za úplný nesmysl také považuje fakt, že by rodiče nemohli dát svým vlastním nezletilým dětem alkohol.

Přidejte svůj názor 14 komentářů

Marek Benda /ODS/

Podle předsedy sněmovního ústavněprávního výboru Marka Bendy je přijatý návrh protikuřáckého zákona militantní. Navíc reálná praxe ukázala, že vytlačení kuřáků ven znamená nejškodlivější působení na okolí. Buďto jsou hluční, nebo kouř z cigaret jde do oken, nebo dávají špatný příklad dětem, když vidí na ulici houf kuřáků.

"Náš návrh zákona nebude stát nikoho ani korunu," uvedl Benda v rozhovoru pro DVTV s tím, že ODS navrhuje pouze zmírnění zákona, které by bylo v konečném důsledku dobrovolné a pouze majitel podniku by rozhodl, jestli chce mít ve své restauraci či hospodě kuřárnu o velikosti maximálně 30 % z celkové plochy.

Čím však Benda moderátorku Danielu Drtinovou zaskočil, to bylo téma nalévání alkoholu nezletilým. Poslanec je totiž výhradně proti tomu, aby rodič nemohl dát svému dítěti napít alkoholu. „Považuji to za naprostý nesmysl,“ odpověděl moderátorce. Když se poslance zeptala, zda "leje" do dětí alkohol, tak odpověděl, že považuje za správné, že se děti mají naučit pít se svými rodiči. „Pokládám za normální říct dětem, že alkohol je dobrý služebník, ale zlý pán,“ uvedl.

"Opily se vaše děti?" zeptala se moderátorka. "Samozřejmě že ne. Není dobré, aby se děti opíjely, dokonce jsem proti tomu, aby se opíjeli i dospělí," odpověděl Benda s tím, že je normální, že alkohol patří do života. "Dát si na Silvestra skleničku šampaňského je normální a svým dětem jsem ji dával, i když byly ještě malé," dodal.

Vstupte do diskuze (14)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš viděl Maradovou jen jednou. Ministr nařídil audit Státního…

21.03.2018 15:06 Aktualizováno Praha - Ředitelka Státního pozemkového úřadu (SPÚ) Svatava Maradová včera oznámila rezignaci. Její…

Lidé zasypali Němcovou kyticemi za odchod ze Zemanovy inaugurace. Statečný…

21.03.2018 14:50 Praha – Poslankyně ODS Miroslava Němcová byla první, která se při nedávném inauguračním projevu…

Směrnici EU neuniknou ani děti, strhla se hádka kvůli pokutám za…

21.03.2018 13:54 Aktualizováno Praha - Vláda dnes schválila návrh, podle kterého by souhlas se zpracováním osobních údajů měly…

Verdikt nad manažery Čepra: Soud je poslal do vězení, mají zaplatit obří…

21.03.2018 13:28 Praha - Bývalí manažeři Čepra Tomáš Kadlecovi a Alexandr Houška dostali čtyři roky vězení za…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama