Ostrý vzkaz Babiše ČT a spol: Nelžete! Budu se soudit celý život

Praha - Premiér České republiky v demisi Andrej Babiš vyzývá média, aby nelhala o jeho spolupráci s komunistickou tajnou policií StB. Tvrdí, že pravda je na jeho straně. Nikdy nic nepodepsal a agentem nebyl. Prohlásil, že se bude soudit celý život.

Přidejte svůj názor 44 komentářů

Andrej Babiš

"Chtěl bych vyzvat Českou televizi, Český rozhlas, média, novináře a politiky, aby nelhali, že nějaký soud rozhodl o tom, že jsem byl agent StB. Nebyl jsem a žádný soud o tom nikdy nerozhodl," uvedl ve videopříspěvku na svém Twitteru premiér v demisi a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Reaguje tak na verdikt bratislavského krajského soudu, který odmítl Babišovu stížnost, že byl slovenským Ústavem paměti národa oprávněně veden ve svazcích StB jako agent. 

Připomněl, že v roce 2012 ústav žaloval a vyhrál tři soudy: okresní, krajský a vrchní. Jak ale dodal, dovolání k Ústavnímu soudu mu nevyšlo. Ten verdiktem těsně před českými parlamentními volbami oznámil, že žaloba není podána správně, čímž podle Babiše sud zavedl "totální chaos". "Žádám vás, abyste nepokračovali v těchto lžích, protože pravda je na mé straně. Budu se soudit dál, otázka je, koho teď budeme žalovat," zdůraznil předseda hnutí ANO a dodal: "Budu se soudit celý život."

Podle investigativního novináře a autora knihy Boss Babiš Jaroslava Kmenty však Babišovo video je jen marketingový tah, jak to uhrát na veřejnosti. "Je to jednoduché: Babiš žaloval a nakonec neuspěl. Tzn., že je stále veden v registrech jako agent StB. Tečka," uvedl známý spisovatel a novinář Kmenta na svém twitterovém účtu v reakci na příspěvek premiéra v demisi. 

Vstupte do diskuze (44)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vyloučené lokality? Na podporu bydlení šly miliardy, problém se přesto…

19.03.2018 14:43 Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) se zaměřil na podporu bydlení nízkopříjmových či jinak…

Kdo to platí? A kolik to stálo? Cesta Mynáře a Nejedlého do Číny dál budí…

19.03.2018 13:56 Praha - Kancléř Vratislav Mynář, poradce prezidenta Martin Nejedlý a zástupce CEFC Jaroslav Tvrdík…

Hollan nebude na předních místech kandidátky Pirátů

19.03.2018 13:18 Aktualizováno Brno - Matěj Hollan (Žít Brno) nebude v podzimních komunálních volbách na předních místech…

Ruské volby? Hlavně aby Putin nevyhrával u nás, shodla se česká pravice

19.03.2018 12:51 Praha - Ruské prezidentské volby dopadly podle očekávání, shodují se zástupci českých parlamentních…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama