Robejškův komentář k olympiádě je terčem posměchu. Tohle už nic nepřekoná, píše novinář

Praha – Právě probíhající zimní olympijské hry zřejmě upoutaly pozornost i politika a politologa Petra Robejška. Jeho olympijský komentář měl ale jistý politicko-filozofický přesah. Možná až příliš silný, protože řada lidí jej vůbec nepochopila.

Přidejte svůj názor 29 komentářů

Petr Robejšek (Foto: Luděk Kovář, Wikimedia Commons)

Celé Robejškovo vyjádření zní přesně takto: „Olympiáda ukazuje, že sport je poslední mezera v hradbě politické korektnosti, kterou nás exekutoři dobra systematicky obkličují. Zatím se neodvážili zakázat nám hrdost na svoji zemi. Ale jejich cílem je, abychom splynuli v šedivou masu v uniformách nadiktované ctnosti.“. Toto napsal Petr Robejšek na svém Twitteru.

Zakladatel strany Realisté rád akcentuje témata jako národ, národní zájem a často také kritizuje tzv. politickou korektnost, jíž se podle něj zaklínají od reality odtržené „rádoby elity“. Dá se tedy předpokládat, že Robejšek ve svém komentáři s potěšením kvituje jistý nárůst národní hrdosti, který je (minimálně v ČR) vždy spojen například se sportovním úspěchem. Řada známých osobností ale v jeho slovech postrádá smysl.


„Kdo to přečte rychle pozpátku, tomu zemře do roka kanárek.“ poznamenal k jeho slovům historik a spisovatel Jiří Padevět. „Tak tenhle sportovní komentář nic nepřekoná. V rámci objektivity by ČT měla pana Robejška pozvat ke komentování všech olympijských závodů a zápasů.“ říká zase novinář Erik Tabery. „Ten člověk se asi v noci budí hrůzou, že má pod postelí něco korektního.“ reaguje v nadsázce místopředseda KSČM Jiří Dolejš.

Vstupte do diskuze (29)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pane profesore, Marku, Pavle. Nebuďte zbabělci, udeřil Topolánek na své…

20.03.2018 22:03 Aktualizováno Praha – Bývalý předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš, který neuspěl v prezidentské volbě, oznámil,…

Babiš chce jednat s KSČM o programu vlády

20.03.2018 20:33 Lány (Kladensko) - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) se v rámci jednání o sestavení vlády setká…

ANO vetovalo projednávání Murína ve Sněmovně, Kalousek to zkusí jinak

20.03.2018 16:47 Praha - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) nyní nebude ve Sněmovně vysvětlovat kárné řízení s…

Zeman podkuřuje Vatikánu? Udělí státní vyznamenání nunciovi Leanzovi

20.03.2018 16:37 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman udělí ve středu státní vyznamenání apoštolskému nunciovi Giuseppemu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama