Schwarzenberg se navezl do Roznera. Poté prozradil, proč na něj podal trestní oznámení

Praha - Čestný předseda TOP 09 a neúspěšný uchazeč o Pražský hrad v první přímé volbě prezidenta před pěti lety Karel Schwarzenberg prozradil, proč se rozhodl podat trestní oznámení na člena hnutí SPD Miloslava Roznera. Poslanec se vyjádřil ke koncentračnímu táboru v Letech jako o neexistujícím pseudokoncetráku.

Přidejte svůj názor 278 komentářů

Karel Schwarzenberg

Někdejší ministr zahraničních věcí a současný poslanec TOP 09 Karel Schwarzenberg se rozhodl podat trestní oznámení na Miloslava Roznera (SPD) proto, že k Letům, kde byl romský koncentrační tábor, má citové vazby. V rozhovoru pro Aktuálně.cz uvedl, že dětství trávil v Orlíku, který, jak sám říká, byl vzdálen od Let pouze přes Les. Když jako malý s otcem projížděl na koni kolem Let, tak jej přepadla strašlivá tíseň. 

Trestní oznámení se rozhodl podat proto, že celý svůj politický život bojoval za lidská práva. "Je pro mě nepřijatelné, abychom měli v politice lidi, kteří se lidským právům vysmívají tím, že popírají holokaust, to je pro mě už opravdu trochu moc," uvedl čestný předseda TOP 09 v rozhovoru s tím, že proti zlu by se mělo bojovat hned v zárodku, a ne až se rozšíří. "Na pana Roznera to podávám proto, že je to nejčerstvější a bylo to nejjasnější," doplnil.

Zároveň však dodává, že v žádném případě nechce zavádět cenzuru výroků, ale jako občan republiky cítí povinnost, aby se takovýmto věcem postavil. Ačkoli se prý na takováto tvrzení vztahuje poslanecká imunita, je to prý na Poslanecké sněmovně, jak bude s podobnými výroky nakládat. "Byly časy, kdy si nikdo takové věci v politice říci netroufal. Za dob třeba prezidenta Václava Havla. Ale nyní si více lidí troufá říkat takové ostudnosti," běduje Karel Schwarzenberg. 

Vstupte do diskuze (278)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mynář změny ve vedení prezidentské kanceláře neplánuje

24.03.2018 16:11 Praha - Příchod prezidenta Miloše Zemana na Pražský hrad znamenal oproti jeho předchůdci Václavu…

Kritici ČSSD chtějí pro stranu pět vládních křesel

24.03.2018 15:08 Třešť (Jihlavsko) - Sociální demokraté mají při vyjednávání o nové vládě s hnutím ANO prosadit…

Komunisté nechtějí tři až čtyři nynější ministry za ANO

24.03.2018 14:10 Praha - KSČM má vážné výhrady ke třem až čtyřem ministrům nynější vlády v demisi Andreje Babiše …

Vláda asi podpoří zavedení referenda podle návrhu ČSSD

24.03.2018 10:01 Praha - K návrhu na zavedení obecného referenda, jak jej předložila ČSSD, vláda Andreje Babiše (ANO…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama