Šéf KSČM sepsul Adama: Odvolání Němečka z čela FN Ostrava nebyl správný krok

České Budějovice - KSČM kritizuje odvolání ředitele FN Ostrava Svatopluka Němečka (ČSSD). Předseda komunistů Vojtěch Filip řekl, že počínání ministra zdravotnictví Vojtěch Adama (za ANO) pokládá za velmi nešťastné.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Vojtěch Filip, předseda KSČM

"Legitimita těch rozhodnutí, pokud není podložena vnější kontrolou, je pochybná. Já chápu jeho (Adamovu) odvahu některé personální kroky dělat. Ale považuji to za krok velmi špatným směrem," uvedl Filip na tiskové konferenci v Českých Budějovicích.

Ministr Adam zdůvodnil Němečkovo odvolání tím, že manažersky selhal. Němeček, jenž byl v minulé vládě Bohuslava Sobotky (ČSSD) ministrem zdravotnictví, považuje důvody za smyšlené a tvrdí, že vláda bez důvěry si tak vyřizuje účty.

S tehdejším ministrem financí, nyní premiérem v demisi Andrejem Babišem (ANO) měl Němeček vyostřené vztahy, které řešila i koaliční rada.

"Adam odvolal ředitele ostravské fakultní nemocnice, aniž měl nějaké důkazy k tomu, že Němeček v něčem pochybil," míní Filip. "Pochopil bych, kdyby (Adam) udělal nějaké personální změny v aparátu ve svém ministerstvu. To je jiná záležitost a tam může činit," dodal předseda KSČM.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pane profesore, Marku, Pavle. Nebuďte zbabělci, udeřil Topolánek na své…

20.03.2018 22:03 Aktualizováno Praha – Bývalý předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš, který neuspěl v prezidentské volbě, oznámil,…

Babiš chce jednat s KSČM o programu vlády

20.03.2018 20:33 Lány (Kladensko) - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) se v rámci jednání o sestavení vlády setká…

ANO vetovalo projednávání Murína ve Sněmovně, Kalousek to zkusí jinak

20.03.2018 16:47 Praha - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) nyní nebude ve Sněmovně vysvětlovat kárné řízení s…

Zeman podkuřuje Vatikánu? Udělí státní vyznamenání nunciovi Leanzovi

20.03.2018 16:37 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman udělí ve středu státní vyznamenání apoštolskému nunciovi Giuseppemu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama