Kajínek prezidentem? Proč ne? Dnes nám vládne stonásobně usvědčený lhář a ruský troll, spustil Kalousek. A přidali se i další

Praha – Jak jsme vás již informovali, Jiří Kajínek, který byl odsouzen za dvojnásobnou vraždu a který dostal v loňském roce od prezidenta Miloše Zemana milost, plánuje kandidaturu na prezidenta. A jeho slova vyvolala pořádný rozruch.

Přidejte svůj názor 86 komentářů

Jiří Kajínek po 23 letech vyšel z vězení

„Při příští volbě budu kandidovat na prezidenta. Vězení je pro to dobrá průprava,“ prozradil Kajínek na diskuzi v Hodoníně. V Plzni mu prý už před loňskými volbami navrhovali, že mu seženou potřebných 50 tisíc podpisů. „To jsem ale odmítl, protože kandidoval Miloš Zeman a proti němu se já rozhodně nikdy nepostavím. Vděčím mu za svobodu a samozřejmě jsem ho volil,“ cituje jeho slova Blesk.

Jeho slova vyvolala na sociálních sítích pořádně žhavou diskuzi. A zapojily se i některá známé osobnosti. „Proč ne? Dnešním prezidentem je stonásobně usvědčený lhář a ruský troll. Premiérem je bývalý udavač komunistické státní bezpečnosti a trestně stíhaný dotační podvodník. Proč by příštím prezidentem nemohl být nájemný dvojnásobný vrah? Zřejmě si to zasloužíme...“ posteskl si šéf poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.

„Tak před udělením milosti asi byla uzavřena dohoda, že bude kandidovat až v dalších volbách, že jo... #Kájínek #Zeman Náš lid bude mít aspoň z čeho vybírat... (Babiš, Okamura, Kajínek, Klaus), uvedl na twitteru onkolog a člen celostátního výboru KDU-ČSL Vít Ulrych.

„Škoda, že to nevyšlo včera, byl by to hezký dárek z lásky jednak všem ctitelkám pana Kajínka, jednak všem ministrům spravedlnosti, kteří v minulosti vyjádřili pochyby ohledně korektnosti odsouzení pana budoucího kandidáta, a jednak ústavním právníkům, politologům a podobné havěti. Kdo chcete, malujte si oponenta pana Kajínka v 2. kole,“ uvedl na facebooku ústavní právník Jan Kudrna.

„Jasný favorit!“ komentoval zprávu cestovatel a novinář Dan Přibáň.

„Kajínek for president 'Seděl Antonín Zápotocký, Ludvík Svoboda, Gustáv Husák i Václav Havel. Nebyl bych tak zdaleka první,' dodal Kajínek. Doporučoval bych ještě milovníkům přímé demokracie prosadit referendum, ve kterém by občané sami rozhodli, zda chtějí očistit Kajínkovo jméno. Nejlépe savem,“ navrhl známý historik působící v Ústavu pro studium totalitních režimů Petr Blažek.

„What could possibly go wrong?“ ptá se v souvislosti s Kajínkovou kandidaturou Jakub Janda z think-tanku Evropské hodnoty. Slova této anglické fráze by se dala přeložit jako „Co by se mohlo stát?“

Vstupte do diskuze (86)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vyloučené lokality? Na podporu bydlení šly miliardy, problém se přesto…

19.03.2018 14:43 Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) se zaměřil na podporu bydlení nízkopříjmových či jinak…

Kdo to platí? A kolik to stálo? Cesta Mynáře a Nejedlého do Číny dál budí…

19.03.2018 13:56 Praha - Kancléř Vratislav Mynář, poradce prezidenta Martin Nejedlý a zástupce CEFC Jaroslav Tvrdík…

Hollan nebude na předních místech kandidátky Pirátů

19.03.2018 13:18 Aktualizováno Brno - Matěj Hollan (Žít Brno) nebude v podzimních komunálních volbách na předních místech…

Ruské volby? Hlavně aby Putin nevyhrával u nás, shodla se česká pravice

19.03.2018 12:51 Praha - Ruské prezidentské volby dopadly podle očekávání, shodují se zástupci českých parlamentních…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama