Vašáryová bez slitování: Slováci nemají Zemana rádi. Nechme starého pána, ať sedí a vládne

Praha – Slovenská herečka, diplomatka, státní úřednice a politička Magda Vašáryová se netají svými antipatiemi k českému prezidentovi Miloši Zemanovi. V nedávné volbě prezidenta navíc působila jako poradkyně neúspěšného kandidáta Michala Horáčka. Ani po volbách ve své kritice nepolevuje.

Přidejte svůj názor 80 komentářů

Vášáryová, Magda

Vašáryová v rozhovoru pro Seznam Zprávy mluvila například o českém premiérovi v demisi Andreji Babišovi. Slováci si ale podle ní moc nevšímají toho, že Slovák dělá českého premiéra. Tím, že slovenský ústavní soud konstatoval, že vést Babiše jako někdejšího spolupracovníka komunistické Státní bezpečnosti je v pořádku, podle ní Slováci věc uzavřeli. A teď je na Češích, jak se s Babišem vypořádají. „Ta představa, že když je někdo velmi bohatý, tak už nebude chtít víc, je velmi  naivní,“ varuje Čechy.

Slovenská politička také poslala vzkaz odpůrcům Babiše a Zemana. Varovala je před moralizováním, od toho by prý měli ustoupit, protože s ním se nikdo daleko nedostal. Čeští voliči dobrovolně rozhodli stát „zaměstnanci Babišova holdingu, kteří nesmějí o ničem rozhodovat“. A tuto volbu je prý třeba vzít jako danou věc.

„Nemá smysl se zabývat tím, co by bylo bývalo, kdyby se bylo bývalo stalo toto. To bere spoustu energie,“ tvrdí Vášáryová. Tuto nergii by podle jejího mínění měli lidí nasměrovat jinam. Například by měli ostatním vysvětlovat třeba to, že nemusí mít hrůzu z eura.

Naopak z Pirátů, z KSČM a z Tomia Okamury, kteří prosazují referendum, by Češi obavy mít měli. „Možná vás překvapím, ale z mého pohledu jsou Piráti jedni z nejnebezpečnějších,“ upozornila slovenská politička. Příliš často prý mění názory podle toho, jak vyznívají třeba jejich ankety na položené otázky na internetu. Vašáryová se však domnívá, že u politické strany by měla panovat pevnost názorů.

V souvislosti s volbou českého prezidenta zdůraznila, že by Češi neměli zapomínat, že český prezident nemá podle Ústavy příliš velké pravomoci. „Starého pána třeba nechat, ať tam sedí, ... ať se léčí. A uvidíme,“ má jasno Vašáryová. Slováci už si podle ní Zemana moc nevšímají. Ale přesto mu nemohou zapomenout, že ještě jako český premiér urazil slovenské pivo. Od té doby prý nemají Slováci Zemana příliš v lásce.

Vstupte do diskuze (80)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vyloučené lokality? Na podporu bydlení šly miliardy, problém se přesto…

19.03.2018 14:43 Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) se zaměřil na podporu bydlení nízkopříjmových či jinak…

Kdo to platí? A kolik to stálo? Cesta Mynáře a Nejedlého do Číny dál budí…

19.03.2018 13:56 Praha - Kancléř Vratislav Mynář, poradce prezidenta Martin Nejedlý a zástupce CEFC Jaroslav Tvrdík…

Hollan nebude na předních místech kandidátky Pirátů

19.03.2018 13:18 Aktualizováno Brno - Matěj Hollan (Žít Brno) nebude v podzimních komunálních volbách na předních místech…

Ruské volby? Hlavně aby Putin nevyhrával u nás, shodla se česká pravice

19.03.2018 12:51 Praha - Ruské prezidentské volby dopadly podle očekávání, shodují se zástupci českých parlamentních…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama