Ovčáček se zastal Duky, Marek Hilšer se nestačí divit

Praha – Do probíhajícího sporu o kardinála Dominika Duku se zapojil i Jiří Ovčáček. Prezidentský mluvčí se postavil jednoznačně na kardinálovu stranu.

Přidejte svůj názor 19 komentářů

Jiří Ovčáček

V souvislosti s výzvou některých katolíků, aby papež František již neprodlužoval Dukovi jeho arcibiskupský mandát, vznikla petice, která se naopak Duky zastává. K jejím signatářům patří právě i Jiří Ovčáček. Ten dnes na svém Twitteru napsal, že „občan Jiří Ovčáček (petici) podepsal“.

Petice nese název „Stojím za naším Otcem Arcibiskupem Dominikem Kardinálem Dukou“ a ke středečnímu poledni pod ní bylo na 480 podpisů. V textu petice se píše: „Distancuji se od skupiny českých katolíků zastoupené mj. Janem Bierhanzelem, kteří vyzvali Papeže Františka, aby Otci Kardinálu Dukovi po jeho 75. narozeninách neprodlužoval jeho arcibiskupský mandát. Stojím za Otcem Dominikem kardinálem Dukou, vážím si hodnot, které ztělesňuje, vážím si jeho práce a chci, pokud si to on sám bude přát, aby svůj úřad zastával i nadále.“

Ovčáčkovým sympatiím k Dukovi se podivil letošní prezidentský kandidát Marek Hilšer. „Komunistický novinář se zajímá o dění v katolické církvi?“ klade si na Twitteru řečnickou otázku Hilšer.

Naráží tak na fakt, že Ovčáček před svým působením na Hradě pracoval mimo jiné jako novinář komunistických Haló novin. Duka byl přitom v době komunistické totality pronásledován a vězněn.

Vstupte do diskuze (19)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rath jde ostře proti vedení ČSSD: Jsou to mimozemšťané, vůbec neví, co…

22.05.2018 10:13 Aktualizováno Praha - Asi málokterá politická osobnost doby nedávno minulé dokázala vířit české politické vody…

Slovenský list se strefuje do Zemana, sodu dostal i Babiš za paktování s…

22.05.2018 10:00 Bratislava/Praha - Ústupky komunistům za toleranci vlády mohou ovlivnit zahraničněpolitickou…

Dejvická ČSSD chce do vlády

21.05.2018 21:01 Praha - Sociální demokraté z Prahy - Dejvic a Bubenče se vyslovili poměrně výraznou většinou pro…

Olomouckou KSČM povede do voleb Zima

21.05.2018 20:34 Olomouc - Lídrem KSČM pro komunální volby v Olomouci bude neuvolněný předseda okresního výboru…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama