Ovčáček se zastal Duky, Marek Hilšer se nestačí divit

Praha – Do probíhajícího sporu o kardinála Dominika Duku se zapojil i Jiří Ovčáček. Prezidentský mluvčí se postavil jednoznačně na kardinálovu stranu.

Přidejte svůj názor 19 komentářů

Jiří Ovčáček

V souvislosti s výzvou některých katolíků, aby papež František již neprodlužoval Dukovi jeho arcibiskupský mandát, vznikla petice, která se naopak Duky zastává. K jejím signatářům patří právě i Jiří Ovčáček. Ten dnes na svém Twitteru napsal, že „občan Jiří Ovčáček (petici) podepsal“.

Petice nese název „Stojím za naším Otcem Arcibiskupem Dominikem Kardinálem Dukou“ a ke středečnímu poledni pod ní bylo na 480 podpisů. V textu petice se píše: „Distancuji se od skupiny českých katolíků zastoupené mj. Janem Bierhanzelem, kteří vyzvali Papeže Františka, aby Otci Kardinálu Dukovi po jeho 75. narozeninách neprodlužoval jeho arcibiskupský mandát. Stojím za Otcem Dominikem kardinálem Dukou, vážím si hodnot, které ztělesňuje, vážím si jeho práce a chci, pokud si to on sám bude přát, aby svůj úřad zastával i nadále.“

Ovčáčkovým sympatiím k Dukovi se podivil letošní prezidentský kandidát Marek Hilšer. „Komunistický novinář se zajímá o dění v katolické církvi?“ klade si na Twitteru řečnickou otázku Hilšer.

Naráží tak na fakt, že Ovčáček před svým působením na Hradě pracoval mimo jiné jako novinář komunistických Haló novin. Duka byl přitom v době komunistické totality pronásledován a vězněn.

Vstupte do diskuze (19)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Australský model migrace by mohl být inspirací, míní Stropnický

22.02.2018 15:39 Budapešť - V Budapešti se dnes uskutečnilo jednání ministrů zahraničí visegrádské čtyřky (V4) a…

Vildumetzová (ANO) končí v čele Karlovarského kraje, zůstane poslankyní

22.02.2018 15:15 Aktualizováno Karlovy Vary - Jana Vildumetzová (ANO) opustí funkci hejtmanky Karlovarského kraje a zůstane jen…

Zeman dorazí na sjezd Strany práv občanů, má se řešit i fúze s ČSSD

22.02.2018 14:34 Praha - Sjezd Strany práv občanů (SPO) se měl původně konat 3. března, strana ale jeho termín…

Babiš zavelel: Výzkumná centra podpořená z EU musí říct, odkud získávají…

22.02.2018 14:10 Praha - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) chce detailní analýzu finančních toků směřujících do…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama