Navazujete na naši nejhorší udavačskou tradici. Klause a jeho lidi vytočily útoky na Duku

Praha – Hnědne česká katolická církev pod vedením Dominika Duky nebo ne? To je v posledních dnech často diskutovaná otázka. Teď se svým názorem přišel i bývalý prezident Václav Klaus.

Přidejte svůj názor 22 komentářů

Václav Klaus
doporučujeme

Na stránkách Institutu Václava Klause se objevilo prohlášení k danému tématu. Institut „rozhořčuje kampaň proti pražskému arcibiskupovi a českému primasovi kardinálovi Dukovi, kterou se skupina katolických progresivistů snaží u nás rozpoutat.“ píše se v úvodu prohlášení. Dopis papeži Františkovi je dle názoru lidí z IVK udavačství.

„Tato kampaň má formu denunciačního dopisu papeži. Navazuje tak na naši nejhorší udavačskou tradici, která v našich dějinách obvykle předznamenávala rozvrat, společenské tragédie a cizí nadvládu. Sto českých laiků napsalo do Vatikánu papeži, aby neprodlužoval mandát pražskému arcibiskupovi Dominiku Dukovi. Mělo být těch signatářů o jednoho méně a podobnost s 99 pragováky z roku 1968 by byla dokonalá.“ stojí v ostrém prohlášení.


Podle iniciátorů prohlášení jde o emoční a iracionální útok na Dominika Duku. „O jakém hnědnutí to mluví? Obvinění tohoto typu předem vylučuje věcnou debatu. Vědí petenti, co toto slovo v kontextu evropských a našich dějin obnáší a z čeho kardinála Duku obviňují? Je hnědnutím to, že se nezařadil do šiku vítačů, jejichž cílem je uměle, masově a organizovaně přesouvat z Asie a Afriky miliony nábožensky, kulturně a civilizačně s námi nekompatibilních lidí a řízeně je usídlovat v evropské krajině, v našich městech a obcích? To má být hnědnutím?“ ptají se autoři.

Podle nich Duka v nedávné minulosti pro českou katolickou církev a celou společnost vykonal mnoho dobrého. „(Duka) cítí odpovědnost za svůj národ a právem se obává umělého vytváření muslimských minorit masovou migrací. Není bezvěrec, heretik ani neomarxistický sociální inženýr. Proto některým neomarxistickým a novolevičáckým jedincům tolik vadí, proto ho udávají do ciziny, proto všechna ta nenávist.“ myslí si lidé z IVK.   

Vstupte do diskuze (22)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hamáček skončil jako zastupitel Mladé Boleslavi, chce se věnovat ČSSD

23.02.2018 13:04 Aktualizováno Mladá Boleslav - Nový předseda ČSSD Jan Hamáček rezignoval na funkci zastupitele Mladé Boleslavi.…

Únorový převrat 1948: Největším zločinem komunismu je lhostejnost, míní…

23.02.2018 12:57 Praha - O zločinech totalitního režimu a o okolnostech převratu v roce 1948 by se mělo veřejně…

Jurečka se vysmál Babišovi: Pošta je v rozkladu? A co tam tedy jeho člověk…

23.02.2018 11:58 Praha – Řada politiků vyčítá hnutí ANO, že jeho ministři provádí ve svých rezortech doslova čistky,…

Babiš nesmí dělat z lidí hlupáky, opřel se do premiéra publicista

23.02.2018 11:35 Praha - Politický komentátor Jiří Pehe je přesvědčený, že pro předsedu hnutí ANO Andreje Babiše je…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama