Foldyna se vzepřel ČSSD? Jako jediný prý nepodpoří odvolání Okamury, prozradil i důvod

Praha - Poslanci za sociální demokracii rokovali ve sněmovně o tom, zda má být Tomio Okamura i přes své výroky o táboře v Letech nadále místopředsedou dolní komory. Pouze jediný z nich se k výzvě na Okamurovo odvolání nepřipojil.

Přidejte svůj názor 27 komentářů

Tomio Okamura (SPD)

Alespoň tak to tvrdí europoslanec za ČSSD Miroslav Poche. Ten na svém Twitteru napsal, že: „Jediný, kdo se z poslaneckého klubu ČSSD nepřipojil ve sněmovně k odvolání Tomia Okamury, je překvapivě Jaroslav Foldyna.“ Jaroslav Foldyna toto nijak nepopírá a na svém facebookovém profilu svůj postoj vysvětluje.

„Okamura by měl dostat možnost svá tvrzení vysvětlit.“ myslí si severočeský poslanec. „Pokud to dokáže, tak se musíme smířit s tím, že má pravdu, pokud to nedokáže, o čemž jsem přesvědčen, tak se on musí smířit s tím, že bude za šaška a lháře.“ pokračuje Foldyna.


Ten si také myslí, že případné odvolání nebo i jen pokus o něj by dalo Okamurovi punc mučedníka, na čemž by v konečném důsledku předseda SPD spíše vydělal. „Špatné názory se dají vyvrátit pouze pomocí argumentů, nikoli pomocí klacku. Proto jsem navrhoval jiné řešení, než pokus o jeho odvolání z vedení sněmovny. Obávám se, že pokusem o jeho odvolání SPD jen vydělá.“.  

Vstupte do diskuze (27)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Politici a rodina se rozloučili s lobbistou Šloufem

24.02.2018 11:49 Praha - Političtí souputníci, rodina a přátelé se dnes před polednem ve velké obřadní síni…

Před 70 lety se Československo stalo totalitním státem s vládou jedné…

24.02.2018 04:43 Praha - Česko si připomíná 70. výročí komunistického převratu, po němž se země na více než 40 let…

O Babiše v EU nestojí? Nebyl pozván na neformální večeří lídrů. Neberou…

23.02.2018 22:15 Aktualizováno Brusel/Praha – Ve čtvrtek v předvečer summitu Evropské unie, se na neformální schůzce sešli…

Zeman a Soukup se na Barrandově tvrdě pustili do ČT. Pak přišla hodně…

23.02.2018 22:15 Aktualizováno Praha – Prezident Miloš Zeman vystoupil v pořadu Týden s prezidentem na stanici Barrandov, Mluvil…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama