Piráti půjdou do komunálních voleb v Praze samostatně

Praha - Pirátská strana se do podzimních komunálních voleb chystá jít samostatně. O kandidátce budu členové rozhodovat v primárkách. V roce 2014 získala strana na magistrátu čtyři mandáty, letos se očekává lepší výsledek.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Česká pirátská strana

"Do pražských voleb si věříme, budeme se snažit je vyhrát. Pokud si udržíme podporu lidí, kteří nás v Praze volili do sněmovny, podaří se nám to," uvedl předseda zastupitelského klubu Pirátů a pražský místopředseda strany Adam Zábranský. Doplnil, že rozhodnutí se netýká městských částí, kde o případných koalicích budou rozhodovat místní sdružení.

Kandidátku budou Piráti v Praze sestavovat v primárních volbách, do kterých se mohou hlásit nejen členové strany, ale i příznivci, kteří se registrují na internetovém fóru. Primárky na lídra pražské kandidátky vyhlásila strana začátkem února, rozhodnutí by mělo padnout na přelomu února a března.

V roce 2014 kandidátku v Praze vedl dnešní poslanec Jakub Michálek, který před časem na zastupitelský mandát rezignoval, aby se věnoval práci ve Sněmovně.

Komunální volby v Praze na podzim 2014 vyhrálo ANO se ziskem 17 zastupitelů v 65členném zastupitelstvu. Těsně za ním s 16 křesly skončila dosud vládnoucí TOP 09. Po osmi mandátech získaly Trojkoalice, ODS a ČSSD. Piráti mají stejně jako KSČM čtyři křesla.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Opilci za řídítky? Senát podpořil toleranci alkoholu u cyklistů

25.04.2018 13:49 Praha - Horní komora podpořila nový senátorský návrh, aby cyklisté nebyli pokutováni za jízdu pod…

Svoboda tisku dostává v Česku na frak? Pospíšil ukázal prstem na Zemana

25.04.2018 13:36 Praha - Opoziční strany souhlasí se zprávou organizace Reportéři bez hranic (RSF), podle které se v…

Remka vystřídá v Moskvě velvyslanec Pivoňka, po roce má šéfa ambasáda ve…

25.04.2018 13:15 Praha - Nový český velvyslanec v Rusku Vítězslav Pivoňka dostal vízum a nastoupí na ambasádu v…

Senát vrátil poslancům "opravnou" novelu sociálních zákonů

25.04.2018 12:49 Aktualizováno Praha - Sněmovna bude muset opět projednat vládní "opravnou" novelu, která má sladit změny v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama