Piráti půjdou do komunálních voleb v Praze samostatně

Praha - Pirátská strana se do podzimních komunálních voleb chystá jít samostatně. O kandidátce budu členové rozhodovat v primárkách. V roce 2014 získala strana na magistrátu čtyři mandáty, letos se očekává lepší výsledek.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Česká pirátská strana

"Do pražských voleb si věříme, budeme se snažit je vyhrát. Pokud si udržíme podporu lidí, kteří nás v Praze volili do sněmovny, podaří se nám to," uvedl předseda zastupitelského klubu Pirátů a pražský místopředseda strany Adam Zábranský. Doplnil, že rozhodnutí se netýká městských částí, kde o případných koalicích budou rozhodovat místní sdružení.

Kandidátku budou Piráti v Praze sestavovat v primárních volbách, do kterých se mohou hlásit nejen členové strany, ale i příznivci, kteří se registrují na internetovém fóru. Primárky na lídra pražské kandidátky vyhlásila strana začátkem února, rozhodnutí by mělo padnout na přelomu února a března.

V roce 2014 kandidátku v Praze vedl dnešní poslanec Jakub Michálek, který před časem na zastupitelský mandát rezignoval, aby se věnoval práci ve Sněmovně.

Komunální volby v Praze na podzim 2014 vyhrálo ANO se ziskem 17 zastupitelů v 65členném zastupitelstvu. Těsně za ním s 16 křesly skončila dosud vládnoucí TOP 09. Po osmi mandátech získaly Trojkoalice, ODS a ČSSD. Piráti mají stejně jako KSČM čtyři křesla.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš má smůlu. Publicista prozradil, proč by měl premiér rezignovat

22.02.2018 13:25 Praha - Podle publicisty Miroslava Žáka by měl premiér v demisi Andrej Babiš zvážit své působení na…

Velká změna u voleb? Hlasovací lístky budou vypadat jinak

22.02.2018 13:11 Praha - Ministerstvo vnitra chce prosadit novelu volebního zákona. Hlasovací lístky mají být s…

Zeman je starý nemocný člověk blízko smrti a směřuje do hrobu? Brněnský…

22.02.2018 12:36 Brno - Na bráně brněnského divadla Husa na provázku se před několika dny objevila lebka s nápisem…

Bohatí rodiče? Náměstek prozradil, jak skutečně funguje podpora v Česku

22.02.2018 12:29 Aktualizováno Praha - Podle náměstka ministra školství, mládeže a tělovýchovy v sekci sportu Karla Kováře je…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama