Mediální přestřelka mezi šéfem zdravotnictví a odvolaným ředitelem FN Ostrava: Nebyla to msta. Stále jsem ředitelem, nic jsem nepodepsal

Praha - Poté, co ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch odvolal z čela Fakultní nemocnice v Ostravě tehdejšího ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka, se spustila mediální přestřelka, která pokračuje dodnes.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ministerstvo zdravotnictví

"Jsem stále ve funkci. Nepodepsal jsem totiž žádné odvolání," uvedl pro iDNES.cz bývalý ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD), který byl 9. února odvolán současným ministrem zdravotnictví v demisi Vojtěchem Adamem z vedení Fakultní nemocnice Ostrava. "Bývalého ředitele Němečka jsem v pátek odvolal. Poslali jsme za ním domů dva lidi, našeho zaměstnance a nezávislého svědka, aby mu osobně doručili písemné odvolání z funkce. V 8.06 byl o situaci ústně informován, podíval se na dokument, ale odmítl jej převzít a podepsat. Podle zákona je ale i tak odvolání právně platné," potvrdil Vojtěch.

Ministr v demisi odvolal Němečka i kvůli tomu, že zaměstnancům za přesčasy nařizoval vybírat si volno, což mu umožňuje zákon. "Otázka je, jestli ta situace byla pozitivní. Já ty informace mám zkrátka jiné," uvedl Vojtěch v rozhovoru pro Aktuálně.cz. "Nějaká politická msta… já ani nevím, za co bych se panu Němečkovi politicky mstil. Není to nic osobního," ujistil šéf resortu zdravotnictví.

Někteří zaměstnanci si však stěžují, že nemocnici prozatím vede řadový lékař Evžen Machytka. "Po náhlém odvolání ředitele se obvykle vyhlašuje výběrové řízení a do nástupu nového člověka řídí organizaci statutární zástupce ředitele, případně jiný z jeho náměstků. Fakultní nemocnice jich má šest, ale ministr dal přednost řadovému lékaři Machytkovi," napsalo iDNES.cz několik lidí pracujících v nemocnici. Ti také upozornili, že Machytka byl téměř rok na nemocenské, kterou ukončil pár dní před svým pověřením vedením nemocnice. Navíc spoluvlastní soukromou firmu SuppMed na dodávky zdravotnického materiálu, ve které je i jednatelem.

"Myslím si, že personální změna není systémová věc, která by měla vliv na chod této země. Udělat dvě personální změny z mého pohledu není nic zásadního. Akceptuji tu kritiku, ale myslím, že jsem se rozhodl správně," vysvětlil ministr v demisi Adam Vojtěch, který odvolal jak ředitele FN Ostrava Svatopluka Němečka, tak ředitelku Nemocnice na Bulovce Andreu Vrbovskou, kvůli údajnému napojení na lobbisty. Odvolaný šéf Němeček na svém twitterovém účtu poslal ministrovi Vojtěchovi jasný vzkaz: "Chaos, který vypukl ve FN Ostrava, svědčí o tom, že ministr Vojtěch dostal hračku, kterou nezvládá...," míní.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Australský model migrace by mohl být inspirací, míní Stropnický

22.02.2018 15:39 Budapešť - V Budapešti se dnes uskutečnilo jednání ministrů zahraničí visegrádské čtyřky (V4) a…

Vildumetzová (ANO) končí v čele Karlovarského kraje, zůstane poslankyní

22.02.2018 15:15 Aktualizováno Karlovy Vary - Jana Vildumetzová (ANO) opustí funkci hejtmanky Karlovarského kraje a zůstane jen…

Zeman dorazí na sjezd Strany práv občanů, má se řešit i fúze s ČSSD

22.02.2018 14:34 Praha - Sjezd Strany práv občanů (SPO) se měl původně konat 3. března, strana ale jeho termín…

Babiš zavelel: Výzkumná centra podpořená z EU musí říct, odkud získávají…

22.02.2018 14:10 Praha - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) chce detailní analýzu finančních toků směřujících do…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama