Valachovou rozhořčila nenávist vůči matkám. Na internetu se strhlo doslova peklo

Praha - Nedávno jsme psali o anketě, kterou exministryně školství Kateřina Valachová spustila na svém Facebooku. Tématem bylo umísťování dvouletých dětí do mateřských škol. Pod anketou se rozjela velmi živá diskuse a Valachová se jí teď věnuje i ve svém blogu na iDnes.cz.

Přidejte svůj názor 23 komentářů

Kateřina Valachová, ministryně školství

Bývalá ministryně píše, že se podněty od občanů zabývá. „Velmi pečlivě ji (diskusi) pročítám, zvláště nesporně poučené a relevantní připomínky učitelek a ředitelek z mateřských škol, které se týkají podmínek zajištění změny. Velmi dobře jim rozumím. A také přesně vnímám, že některé kotrmelce ze strany státu v posledních měsících podobné podezření jenom posilují.“ uvádí Valachová.

Zarazilo jí ale množství nenávistných komentářů, které se ve vláknu v hojném počtu objevily. „Co mne ale v těch facebookových vláknech rozhořčilo, to je výskyt téměř nenávistných komentářů o matkách, které dávají do školek trochu mladší děti. Je mi úzko z prohlášení „tak si je neměly dělat, když na to nemají prachy“ nebo „nasekaly si fakany a já to mám platit z daní“. A to ještě používám „soft“ verze." zlobí se sociální demokratka.

Ta si také myslí, že neúcta k matce a mateřství je širší celospolečenský problém. „Ani se mi ty ošklivosti nechce rozebírat. Naštěstí jsou i v té ostré a mnohdy vyhrocené diskusi spíše „tu a tam“, není jich nějaké nekonečné množství. Přesto si říkám, proč se vlastně tolik divíme tomu, že porodnost v naší zemi je hluboko pod prostou reprodukcí, když takovýto názor nejen není důvodem odsouzení, ale ještě získá spoustu „lajků“ těch, kdo se stydí to napsat přímo, ale tak trochu poťouchle to „poloanonymně“ podpoří?" uzavírá exministryně.

Vstupte do diskuze (23)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš má smůlu. Publicista prozradil, proč by měl premiér rezignovat

22.02.2018 13:25 Praha - Podle publicisty Miroslava Žáka by měl premiér v demisi Andrej Babiš zvážit své působení na…

Velká změna u voleb? Hlasovací lístky budou vypadat jinak

22.02.2018 13:11 Praha - Ministerstvo vnitra chce prosadit novelu volebního zákona. Hlasovací lístky mají být s…

Zeman je starý nemocný člověk blízko smrti a směřuje do hrobu? Brněnský…

22.02.2018 12:36 Brno - Na bráně brněnského divadla Husa na provázku se před několika dny objevila lebka s nápisem…

Bohatí rodiče? Náměstek prozradil, jak skutečně funguje podpora v Česku

22.02.2018 12:29 Aktualizováno Praha - Podle náměstka ministra školství, mládeže a tělovýchovy v sekci sportu Karla Kováře je…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama