Důvěra k vládnutí není třeba? To je pokus o vtip? Politici se pustili do Babiše i Zemana

Praha - Premiér v demisi Andrej Babiš se dopustil pozdvižení, když v rozhovoru pro Českou televizi prohlásil že nevidí důvod v tom, jestli jeho vláda má důvěru, nebo nemá. Opoziční politici jej za to pěkně zkritizovali.

Přidejte svůj názor 52 komentářů

Andrej Babiš, 4. celostátní sněm hnutí ANO

Premiér v demisi Andrej Babiš se ve čtvrtečním rozhovoru pro pořad České televize Události, komentáře vyjádřil k současné politické situaci. "Vláda pracuje, funguje normálně a nevidíme rozdíl v tom, jestli jsme v demisi s důvěrou nebo bez důvěry," uvedl pro ČT předseda hnutí ANO.

Na otázku moderátora, zda nevidí rozdíl mezi tím, jestli důvěru získá, nebo ne, lídr hnutí odpověděl, že nikoli. "V ústavě to není. Od 14. prosince pracujeme naplno a myslím si, že i v té zahraniční politice velice intenzivně pracujeme ve prospěch naší země," dodal Babiš.

"Není rozdíl mezi vládou s důvěrou a bez důvěry? Pokud se pan premiér v demisi pokusil zavtipkovat, tak se mu to moc nepovedlo...Institut vyslovení nedůvěry máme v ústavě a ta není trhací kalendář. I když nepochybuji, že někomu může na cestě k neomezenému vládnutí ústava překážet," uvedl na svém facebookovém profilu poslanec ČSSD Jan Chvojka. 

Poslanec KDU-ČSL Marek Výborný poznamenal, že vláda bez důvěry může fakticky vládnout celé volební období. "Miloš Zeman je vskutku konzistentní. Právě v tuto chvíli nebude po Andreji Babišovi chtít 101 podpisů k důvěře vládě. Skoro aby sázkové kanceláře začaly vypisovat kurz kolikrát ještě změní názor. A co hůř, vláda bez důvěry má bianco šek k vládnutí bez časového omezení," napsal na svém Twitteru lidovecký poslanec a člen sněmovního mandátového a imunitního výboru Výborný.

"Já bych řekl, že pan premiér v demisi a pan prezident v Lánech ve čtvrtek povečeřeli ústavu a celého ducha ústavy. Naše ústava a její autoři vůbec nepředpokládali, že by přišel takovýto prezident a premiér, kteří by měli takovéto výklady ústavy," uvedl v rozhovoru pro Českou televizi první místopředseda lidovců Marian Jurečka.

"Chápu, že někteří touží po vůdci, že neví, jak je tohle nebezpečné, že 29 % není většina. Chápu i to, že když v ústavě není, že premiér nekrade a nelže, tak si myslí, že může. Ale že mu to těch zbylých 70 % dovolí a dokonce s ním někteří touží i vládnout?" podivuje se na svém twitterovém místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek. 

Vstupte do diskuze (52)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hamáček porušil naši dohodu o Pochem, stěžuje si Zeman

24.05.2018 21:56 Praha - Prezident Miloš Zeman se podle svých slov před týdnem s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem v…

Ostravská ČSSD chce do Senátu Paroubka

24.05.2018 18:03 Ostrava - Ostravská ČSSD chce, aby za ni do Senátu na podzim kandidoval bývalý premiér a předseda…

Náchod bude kupovat pozemky v centru města

24.05.2018 18:01 Náchod - Město Náchod chce koupit od teplické firmy JTH Holding 2,5 hektaru pozemků v centru města…

Zeman přijal zástupce amerických firem včetně Westinghouse

24.05.2018 17:59 Praha - Prezident Miloš Zeman se dnes setkal se manažery amerických firem sdružených v organizaci…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama