Fašistka, idiotka. Další poslanec SPD se projevil. A je to síla

Nejen Tomio Okamura a Miloslav Rozner. Pro ostrá slova a urážlivá označení nejde daleko ani kontroverzní poslanec za SPD Lubomír Volný. Ten se teď navíc velmi ostře vyjádřil i o koncentračním táboře v Letech.

Přidejte svůj názor 174 komentářů

Koncentrační tábor Lety byl internační tábor za druhé světové války zřízený na okraji stejnojmenné obce v dnešním okrese Písek, od 10. července 1942 byl určený internaci cikánů. Na jeho místě byl v padesátých letech 20. století vybudován velkokapacitní vepřín, v 90. letech pak pietní památník u zdi vepřína.

Volný se samozřejmě vyjádřil i k aktuální kauze okolo koncentračního Tábora v Letech. „Neexistují žádné historické důkazy o tom, že tábor v Letech byl táborem koncentračním, tak jako třeba byla Osvětim!“ napsal poslanec na svůj Twitter. K tomu navíc neváhal obvinit rodinu Schwarzenbergů ze zneužívání vězňů. „Existují nezpochybnitelné historické důkazy o tom, že tento tábor byl pracovním a že zde vězněné oběti války zneužíval rod Schwarzenbergů!“ píše Volný.

Ten je znám tím, že pro silné výrazy a expresivní vyjádření nejde daleko. Na svém Twitteru například Německo označuje za „fašistický Germanistán“. O Bruselu zase píše jako o „hlavním městě eurofašismu“. O novinářce Petře Procházkové zase napsal, že je podle něj „nedovzdělaná idiotka a pochopitelně fašistka na úrovni Josefa Mengeleho“. Sám sebe s oblibou označuje za „kontrajihádistu“.

Volný čelil kritice již v minulosti. Objevily se například informace o tom, že na Ostravsku vlastní několik zchátralých budov, do nich stěhuje Romy a pak od nich vybírá přemrštěně vysoké nájmy. Ti mu je ale platí ze sociálních dávek. Volný tak vlastně parazituje na sociálním systému. Dostal se i do sporu se svými stranickými kolegy. Několik členů SPD si stěžovalo na jeho údajně nedemokratické chování. Tvrdili, že ve straně provádí čistky a likviduje své názorové oponenty.  

Vstupte do diskuze (174)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Červíček bude kandidovat za ODS do Senátu

22.05.2018 21:59 Náchod - Kandidátem ODS pro letošní senátní volby v obvodu Náchod bude bývalý policejní prezident…

Demonstranti si zalepili ústa, protestovali tak proti Babišovi

22.05.2018 20:51 Aktualizováno Praha - Několik stovek lidí dnes se zalepenou pusou protestovalo na pražském Staroměstském…

OBRAZEM: Steve Bannon navštívil Prahu

22.05.2018 20:09 Praha - O aktuální situaci ve Spojených státech dnes na Žofíně debatovali bývalý strategický…

Zemanův spor o Peroutku se vrací na začátek, NS nařídil nové projednání

22.05.2018 19:50 Aktualizováno Brno - Nejvyšší soud (NS) vrátil spor o omluvu za výroky prezidenta Miloše Zemana na adresu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama