Fašistka, idiotka. Další poslanec SPD se projevil. A je to síla

Nejen Tomio Okamura a Miloslav Rozner. Pro ostrá slova a urážlivá označení nejde daleko ani kontroverzní poslanec za SPD Lubomír Volný. Ten se teď navíc velmi ostře vyjádřil i o koncentračním táboře v Letech.

Přidejte svůj názor 174 komentářů

Koncentrační tábor Lety byl internační tábor za druhé světové války zřízený na okraji stejnojmenné obce v dnešním okrese Písek, od 10. července 1942 byl určený internaci cikánů. Na jeho místě byl v padesátých letech 20. století vybudován velkokapacitní vepřín, v 90. letech pak pietní památník u zdi vepřína.

Volný se samozřejmě vyjádřil i k aktuální kauze okolo koncentračního Tábora v Letech. „Neexistují žádné historické důkazy o tom, že tábor v Letech byl táborem koncentračním, tak jako třeba byla Osvětim!“ napsal poslanec na svůj Twitter. K tomu navíc neváhal obvinit rodinu Schwarzenbergů ze zneužívání vězňů. „Existují nezpochybnitelné historické důkazy o tom, že tento tábor byl pracovním a že zde vězněné oběti války zneužíval rod Schwarzenbergů!“ píše Volný.

Ten je znám tím, že pro silné výrazy a expresivní vyjádření nejde daleko. Na svém Twitteru například Německo označuje za „fašistický Germanistán“. O Bruselu zase píše jako o „hlavním městě eurofašismu“. O novinářce Petře Procházkové zase napsal, že je podle něj „nedovzdělaná idiotka a pochopitelně fašistka na úrovni Josefa Mengeleho“. Sám sebe s oblibou označuje za „kontrajihádistu“.

Volný čelil kritice již v minulosti. Objevily se například informace o tom, že na Ostravsku vlastní několik zchátralých budov, do nich stěhuje Romy a pak od nich vybírá přemrštěně vysoké nájmy. Ti mu je ale platí ze sociálních dávek. Volný tak vlastně parazituje na sociálním systému. Dostal se i do sporu se svými stranickými kolegy. Několik členů SPD si stěžovalo na jeho údajně nedemokratické chování. Tvrdili, že ve straně provádí čistky a likviduje své názorové oponenty.  

Vstupte do diskuze (174)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš má smůlu. Publicista prozradil, proč by měl premiér rezignovat

22.02.2018 13:25 Praha - Podle publicisty Miroslava Žáka by měl premiér v demisi Andrej Babiš zvážit své působení na…

Velká změna u voleb? Hlasovací lístky budou vypadat jinak

22.02.2018 13:11 Praha - Ministerstvo vnitra chce prosadit novelu volebního zákona. Hlasovací lístky mají být s…

Zeman je starý nemocný člověk blízko smrti a směřuje do hrobu? Brněnský…

22.02.2018 12:36 Brno - Na bráně brněnského divadla Husa na provázku se před několika dny objevila lebka s nápisem…

Bohatí rodiče? Náměstek prozradil, jak skutečně funguje podpora v Česku

22.02.2018 12:29 Aktualizováno Praha - Podle náměstka ministra školství, mládeže a tělovýchovy v sekci sportu Karla Kováře je…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama