Okamura se pokusil zabít Zemana? Takhle hloupý nemůže nikdo být, tvrdí ústavní právník

Praha - Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura svými výroky o koncentračním táboře v Letech u Písku postaral o pořádný rozruch, Podle něj měl v době, kdy se jej na to novináři ptali, horečku a bral léky, takže ani netušil, na co se jej ptají. Jak ale poukazuje právník, jen o chvíli předtím stál na pódiu s

Přidejte svůj názor 25 komentářů

Miloš Zeman po vítězství ve volbách v roce 2018!

Okamura nejprve označil DVTV za médium tuneláře Bakaly. Na tiskové konferenci vysvětloval, že novinářům DVTV při rozhovoru, který byl pořízen 27. ledna, řekl, že se k tématu tábora Letech nechce vyjadřovat a že má horečku 39 stupňů. „Nás to téma ani nezajímá, to není naše téma,“ vysvětloval celou kauzu Okamura na tiskové konferenci.

„Měl jsem horečku, viděla to celá republika. Ona na mě začala útočit nějakými dotazy. Já jsem ani pořádně nevěděl, na co se ptá, protože mi bylo tak špatně, tak jsem se potil a byl jsem tak nadopovaný práškama, což viděla celá republika, že jsem nevěděl, na co přesně se ptá,“ hájil se s tím, že právě proto rozhovor nakonec sám utnul a odešel.

Politiky jeho slova o Letech pobouřila, lidovci dokonce navrhli odvolat Okamuru z vedení Poslanecké sněmovny. „Myslím, že návrh na odvolání z funkce místopředsedy Sněmovny je ještě docela fešácký trest za pokus o zabití prezidenta,“ rýpnul si na sociálních sítích ústavní právník Jan Kudrna.

Řadu lidí svým prohlášením pořádně zmátl, později proto doplnil vysvětlení. „Jak jinak než jako pokus o zabití hodnotit návštěvu poměrně starého člověka, když máte chřipku a 39° horečky? Na chřipku u nás umírá každý rok 1500 - 2000 lidí, mám ten pocit. Takhle hloupý nemůže nikdo být. Tedy za tím vidím zlý úmysl. A na to by nám T. Okamura měl odpovědět. Jestli myslí a na co. Když má údajně tak rád prezidenta,“ uvedl s odkazem na informaci, že Okamura horečku měl už v při vyhlášení výsledků prezidentských voleb.. I přesto ale při té příležitosti stál na pódiu se Zemanem a dalšími jeho podporovateli.

Pak právník poslal vzkaz novinářům. „Než na to, jestli Lety měly jako "rekreační zařízení" dvě anebo jen jednu hvězdičku, se T. Okamury zeptejte, proč leze k prezidentovi s plně rozvinutou chřipkou, když ho má údajně tak rád. Jestli ho nechtěl zabít anebo jestli přemýšlí,“ navrhl Kudrna. „ A tohle by byla mnohem zajímavější a podstatnější diskuze, než ty jeho pseudohistorické bláboly,“ dodal.

Vstupte do diskuze (25)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hamáček porušil naši dohodu o Pochem, stěžuje si Zeman

24.05.2018 21:56 Praha - Prezident Miloš Zeman se podle svých slov před týdnem s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem v…

Ostravská ČSSD chce do Senátu Paroubka

24.05.2018 18:03 Ostrava - Ostravská ČSSD chce, aby za ni do Senátu na podzim kandidoval bývalý premiér a předseda…

Náchod bude kupovat pozemky v centru města

24.05.2018 18:01 Náchod - Město Náchod chce koupit od teplické firmy JTH Holding 2,5 hektaru pozemků v centru města…

Zeman přijal zástupce amerických firem včetně Westinghouse

24.05.2018 17:59 Praha - Prezident Miloš Zeman se dnes setkal se manažery amerických firem sdružených v organizaci…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama