Okamura se pokusil zabít Zemana? Takhle hloupý nemůže nikdo být, tvrdí ústavní právník

Praha - Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura svými výroky o koncentračním táboře v Letech u Písku postaral o pořádný rozruch, Podle něj měl v době, kdy se jej na to novináři ptali, horečku a bral léky, takže ani netušil, na co se jej ptají. Jak ale poukazuje právník, jen o chvíli předtím stál na pódiu s

Přidejte svůj názor 25 komentářů

Miloš Zeman po vítězství ve volbách v roce 2018!

Okamura nejprve označil DVTV za médium tuneláře Bakaly. Na tiskové konferenci vysvětloval, že novinářům DVTV při rozhovoru, který byl pořízen 27. ledna, řekl, že se k tématu tábora Letech nechce vyjadřovat a že má horečku 39 stupňů. „Nás to téma ani nezajímá, to není naše téma,“ vysvětloval celou kauzu Okamura na tiskové konferenci.

„Měl jsem horečku, viděla to celá republika. Ona na mě začala útočit nějakými dotazy. Já jsem ani pořádně nevěděl, na co se ptá, protože mi bylo tak špatně, tak jsem se potil a byl jsem tak nadopovaný práškama, což viděla celá republika, že jsem nevěděl, na co přesně se ptá,“ hájil se s tím, že právě proto rozhovor nakonec sám utnul a odešel.

Politiky jeho slova o Letech pobouřila, lidovci dokonce navrhli odvolat Okamuru z vedení Poslanecké sněmovny. „Myslím, že návrh na odvolání z funkce místopředsedy Sněmovny je ještě docela fešácký trest za pokus o zabití prezidenta,“ rýpnul si na sociálních sítích ústavní právník Jan Kudrna.

Řadu lidí svým prohlášením pořádně zmátl, později proto doplnil vysvětlení. „Jak jinak než jako pokus o zabití hodnotit návštěvu poměrně starého člověka, když máte chřipku a 39° horečky? Na chřipku u nás umírá každý rok 1500 - 2000 lidí, mám ten pocit. Takhle hloupý nemůže nikdo být. Tedy za tím vidím zlý úmysl. A na to by nám T. Okamura měl odpovědět. Jestli myslí a na co. Když má údajně tak rád prezidenta,“ uvedl s odkazem na informaci, že Okamura horečku měl už v při vyhlášení výsledků prezidentských voleb.. I přesto ale při té příležitosti stál na pódiu se Zemanem a dalšími jeho podporovateli.

Pak právník poslal vzkaz novinářům. „Než na to, jestli Lety měly jako "rekreační zařízení" dvě anebo jen jednu hvězdičku, se T. Okamury zeptejte, proč leze k prezidentovi s plně rozvinutou chřipkou, když ho má údajně tak rád. Jestli ho nechtěl zabít anebo jestli přemýšlí,“ navrhl Kudrna. „ A tohle by byla mnohem zajímavější a podstatnější diskuze, než ty jeho pseudohistorické bláboly,“ dodal.

Vstupte do diskuze (25)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš má smůlu. Publicista prozradil, proč by měl premiér rezignovat

22.02.2018 13:25 Praha - Podle publicisty Miroslava Žáka by měl premiér v demisi Andrej Babiš zvážit své působení na…

Velká změna u voleb? Hlasovací lístky budou vypadat jinak

22.02.2018 13:11 Praha - Ministerstvo vnitra chce prosadit novelu volebního zákona. Hlasovací lístky mají být s…

Zeman je starý nemocný člověk blízko smrti a směřuje do hrobu? Brněnský…

22.02.2018 12:36 Brno - Na bráně brněnského divadla Husa na provázku se před několika dny objevila lebka s nápisem…

Bohatí rodiče? Náměstek prozradil, jak skutečně funguje podpora v Česku

22.02.2018 12:29 Aktualizováno Praha - Podle náměstka ministra školství, mládeže a tělovýchovy v sekci sportu Karla Kováře je…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama