Sobotka se vrátil z politického záhrobí? Ostře se navezl do Zemana a Babiše, pak se strhla divoká debata

Praha - Bohuslav Sobotka se po podzimních volbách do Sněmovny, ve kterých jeho ČSSD propadla, stáhl do pozadí. Získal sice poslanecký mandát, do čela strany ale nekandiduje. Přestože o něm v posledních týdnech nebylo příliš slyšet, kauza výroků o táboře v Letech ho vyprovokovala k ostré kritice.

Přidejte svůj názor 228 komentářů

Bohuslav Sobotka

Sobotka se vrátil do rodného Jihomoravského kraje. Koupil si byt ve dvacetitisícovém Vyškově, přepsal si tam i své trvalé bydliště. Podle svých slov se chce věnovat hlavně okresní organizaci sociální demokracie.to ale neznamená, že by přestal sledovat, co se na politické scéně děje. 

„Česko 2018: Jsme asi jediná země v Evropě, kde prezident a premiér dokážou mlčet k tomu, když zástupci parlamentní strany zpochybňují památku obětí nacismu a holokaustu. Souhlasí s Okamurou, nebo je jim to prostě jedno?“ kritizuje Andreje Babiše a Miloše Zemana Sobotka.

A řada diskutujících na twitteru s ním souhlasí. „Vážený pane, v této republice už dávno ani Hrad ani představitelé vlády neřeší názory poslanců. Neřeší se lež, dezinformace. Atd.,“ uvedla jedna z uživatelek. „Ti neudělají nikdy nic, co by jim vzalo nějakého příznivce. Stejně jako Okamura,“ přisadil si další diskutující.

Mnozí poukazovali právě na spolupráci prezidenta, premiéra a šéfa hnutí SPD. „Když oni se mezi sebou hodně moc potřebují. Zeman + Babiš + Okamura = Bratrstvo kočičí pracky,“ napsal diskutující. „Jeden je jednou nohou v hrobě a druhej řídí stát jako firmu, tudíž ho zajímají jen prachy.,“ dodal další.

„Já myslím, že Babiš ani neví, jestli souhlasí nebo nesouhlasí. On je tak hloupej, že to ani pochopit nemůže. Rozumí jen byznysu, podsvětí a kamarádům komunistům a StBákům. On teď vůbec nechápe v jaké je funkci, jeho mozek na to nemá kapacitu,“ tvrdě se do premiéra pustil jeden z užibatelů.

Našli se ale i tací, kteří se naopak pustili do Sobotku. „Jsme asi jedinou zemí v Evropě, kde si premiér myslí, že byt stojí 40 tisíc. Co s takovým premiérem? No už je naštěstí pryč,“ uvedl jeden z uživatelů s odkazem na kauzu bytů OKD.

„Expremiér vyzývá k omezení svobody slova?“ ptal se další. Jiní poukazovali na to, že Sobotka po prohraných volbách do Poslanecké sněmovny prožil „politickou smrt“. „V politickém záhrobí je signál?“ vysmívají se lidé expremiérovi. „Vy ještě žijete?“ divil se další diskutující.

Vstupte do diskuze (228)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš má smůlu. Publicista prozradil, proč by měl premiér rezignovat

22.02.2018 13:25 Praha - Podle publicisty Miroslava Žáka by měl premiér v demisi Andrej Babiš zvážit své působení na…

Velká změna u voleb? Hlasovací lístky budou vypadat jinak

22.02.2018 13:11 Praha - Ministerstvo vnitra chce prosadit novelu volebního zákona. Hlasovací lístky mají být s…

Zeman je starý nemocný člověk blízko smrti a směřuje do hrobu? Brněnský…

22.02.2018 12:36 Brno - Na bráně brněnského divadla Husa na provázku se před několika dny objevila lebka s nápisem…

Bohatí rodiče? Náměstek prozradil, jak skutečně funguje podpora v Česku

22.02.2018 12:29 Aktualizováno Praha - Podle náměstka ministra školství, mládeže a tělovýchovy v sekci sportu Karla Kováře je…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama