Je to mediální kampaň! SPD podá trestní oznámení, rozohnil se Okamura

Praha - Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura prozradil, že jeho politické uskupení trvá na obecném referendu. Podnikatel také zdůraznil, že on a ni celé hnutí nezpochybňuje utrpení lidí v táboru Lety, ale žádá historiky, aby se shodli na jednoznačné verzi.

Přidejte svůj názor 26 komentářů

Tomio Okamura (SPD)

V úterý večer se v pořadu České televize Události, komentáře vyjádřil předseda hnutí SPD Tomio Okamura ke schůzce jeho hnutí s ANO, Piráty, KSČM, kde jednali o parametrech zákona o obecném referendu. Okamura potvrdil, že jednání byla věcná, přesto se poslanecké kluby zmíněných stran a hnutí nedohodli na tom, jestli bude součástí zákona o obecném referendu možnost pro občany hlasovat i o mezinárodních otázkách jako je například setrvání v Evropské unii nebo NATO.

Okamura se však nevyhnul ani otázce jeho kontroverzních výroků o koncentračním táboře v Letech v Písku. V rozhovoru pro DVTV totiž uvedl, že tábor nebyl oplocen a že vězni měli volný pohyb. Později své tvrzení upravil, když řekl, že oplocený nakonec byl, ale v plotu byly velké díry. Na předsedu hnutí SPD podalo trestní oznámení česko-romské sdružení Konexe. V pořadu ČT Okamura vyjádřil přesvědčení, že se mají na této věci nejdříve domluvit historici. Sám je přesvědčený, že nic špatného neřekl. 

"Hnutí SPD naprosto nezpochybňuje objektivní historická fakta o utrpení lidí, které prodělali v pracovním a sběrném táboře Lety v době druhé světové války. Plánovité vyvraždění Židů, Slovanů a tehdy takzvaného cikánského obyvatelstva, bylo součástí zločinných plánů nacistů na takzvané konečné řešení rasové otázky. Jde o nezpochybnitelný fakt," citoval předseda hnutí Okamura tiskovou zprávu. Podle něj jde SPD hlavně o částku 450 miliónů korun za odkoupení prasečí farmy s cílem ji zbourat, asanovat a vybudovat památník obětem. 

Na svém facebookovém profilu se později vyjádřil k mediální kampani, kterou některá média vedou proti hnutí s cílem dostat jej na politický okraj. "V České televizi a některých dalších médiích probíhá intenzivní kampaň proti SPD. Cílem je dostat SPD na politický okraj a zabránit přímé i nepřímé účasti SPD na sestavování vlády. Není náhodou, že tato kampaň nabrala na síle po znovuzvolení Miloše Zemana prezidentem České republiky," uvedl Okamura na sociální síti. "Obvinění SPD z tunelování volební kampaně nebo popírání holocaustu jsou vykonstruovaná a směšná. SPD se bude bránit právní cestou a podá trestní oznámení," vysvětlil předseda hnutí SPD. 

Vstupte do diskuze (26)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman je hrobař, umíráček zvoní. Dokud bude žít, bude to mít ČSSD těžké,…

19.02.2018 17:11 Aktualizováno Praha – Sociální demokracie si v neděli zvolila nové vedení. Do jejího čela delegáti dosadili…

Robejškův komentář k olympiádě je terčem posměchu. Tohle už nic nepřekoná,…

19.02.2018 17:08 Aktualizováno Praha – Právě probíhající zimní olympijské hry zřejmě upoutaly pozornost i politika a politologa…

Hamáček a Zimola budou mít Zemana na své straně. Propad ČSSD v podzimních…

19.02.2018 15:48 Aktualizováno ROZHOVOR - Podle politologa a ředitele agentury Phoenix online research Jana Kubáčka dostal nově…

Komunisté vyzvali ČSSD, aby zvážila podporu vznikající vládě ANO

19.02.2018 15:47 Praha - Komunisté čekají, kam jednání o možné podpoře vlády nasměrují schůzky šéfů obou stran s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama