Smrt nezná rozdíly. Uctěte památku zahynulých. Pelikán napsal Okamurovi dopis

Praha - Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán (ANO) poslal otevřený dopis místopředsedovi Poslanecké sněmovny a předsedovi hnutí SPD Tomiu Okamurovi, ve kterém jej žádá, aby přestal porovnávat, čí tragédie byla tragičtější.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Robert Pelikán

Robert Pelikán dal na svém Twitteru vědět, že předsedovi hnutí SPD Tomiu Okamurovi odeslal otevřený dopis, ve kterých reaguje na jeho znepokojivé výroky, které v poslední době v médiích objevily. Šéf resortu spravedlnosti považuje za zbytečné vést polemiku o tom, jaké příspěvky jsou pravdivé, či nikoli. "Nezáleží totiž na tom, zda byl, nebo nebyl tábor v Letech oplocen, případně jak obtížné pro vězně bylo tento plot překonat. Ať tak či onak, Lety jsou místem, kde zbytečně, barbarsky a v hrůzných podmínkách umíraly stovky lidí," napsal ministr v demisi v dopise. 

Reagoval tak i na Okamurova slova, která pronesl v rozhovoru pro DVTV, kde předseda hnutí SPD popisoval tábor jako místo, které nebylo oplocené, tím pádem tam vězni měli volný pohyb, a že tam lidé umírali stářím a na nemoci. Za tato slova podalo česko-romské sdružení Konexe na Okamuru trestní oznámení. 

"Pro další z obětí válečné mašinérie se tábor stal zastávkou před továrnami na smrt, kde je čekalo vyhlazení a kde jim nebylo umožněno své životy dožít," stojí dále v dopise. "Jménem těchto osudů Vás proto důrazně žádám, abyste zanechal poměřování toho, čí tragédie byla tragičtější, přestal soutěžit o to, kdo byl vyhlazován hůř, a připojil se ke společnému uctění památky těch, kteří za války trpěli nebo zahynuli. Smrt totiž nezná rozdíly," uzavřel šéf spravedlnosti.

V úterý odpoledne místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek zareagoval na Okamurova slova tím, že se pokusí na půdě Poslanecké sněmovny zařadit na program schůze konané 27. února případné odvolání Tomia Okamury z postu místopředsedy Sněmovny. Podporu už dostal od klubu TOP 09. 

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Primátor Brna chce zbavit Hollana resortu dopravy

25.02.2018 21:37 Brno - Brněnský primátor Petr Vokřál (ANO) je nespokojený s řízením a výsledky dopravy ve městě, v…

V Praze byl zadržen bývalý vůdce Kurdů, podle Ankary jeden z nejhorších…

25.02.2018 19:04 Aktualizováno Praha/Istanbul - Turecká oficiální tisková agentura Anadolu dnes oznámila, že české úřady v sobotu…

Šlechtová se sejde se Zemanem, budou jednat o náčelníkovi generálního štábu

25.02.2018 15:17 Praha - Ministryně obrany Karla Šlechtová (za ANO) bude ve středu informovat prezidenta Miloše…

ČSSD usnesení k Babišovi podle Hamáčka nezmění

25.02.2018 14:31 Praha - Sociální demokraté se podle předsedy Jana Hamáčka nechystají revokovat usnesení sjezdu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama