Smrt nezná rozdíly. Uctěte památku zahynulých. Pelikán napsal Okamurovi dopis

Praha - Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán (ANO) poslal otevřený dopis místopředsedovi Poslanecké sněmovny a předsedovi hnutí SPD Tomiu Okamurovi, ve kterém jej žádá, aby přestal porovnávat, čí tragédie byla tragičtější.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Robert Pelikán

Robert Pelikán dal na svém Twitteru vědět, že předsedovi hnutí SPD Tomiu Okamurovi odeslal otevřený dopis, ve kterých reaguje na jeho znepokojivé výroky, které v poslední době v médiích objevily. Šéf resortu spravedlnosti považuje za zbytečné vést polemiku o tom, jaké příspěvky jsou pravdivé, či nikoli. "Nezáleží totiž na tom, zda byl, nebo nebyl tábor v Letech oplocen, případně jak obtížné pro vězně bylo tento plot překonat. Ať tak či onak, Lety jsou místem, kde zbytečně, barbarsky a v hrůzných podmínkách umíraly stovky lidí," napsal ministr v demisi v dopise. 

Reagoval tak i na Okamurova slova, která pronesl v rozhovoru pro DVTV, kde předseda hnutí SPD popisoval tábor jako místo, které nebylo oplocené, tím pádem tam vězni měli volný pohyb, a že tam lidé umírali stářím a na nemoci. Za tato slova podalo česko-romské sdružení Konexe na Okamuru trestní oznámení. 

"Pro další z obětí válečné mašinérie se tábor stal zastávkou před továrnami na smrt, kde je čekalo vyhlazení a kde jim nebylo umožněno své životy dožít," stojí dále v dopise. "Jménem těchto osudů Vás proto důrazně žádám, abyste zanechal poměřování toho, čí tragédie byla tragičtější, přestal soutěžit o to, kdo byl vyhlazován hůř, a připojil se ke společnému uctění památky těch, kteří za války trpěli nebo zahynuli. Smrt totiž nezná rozdíly," uzavřel šéf spravedlnosti.

V úterý odpoledne místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek zareagoval na Okamurova slova tím, že se pokusí na půdě Poslanecké sněmovny zařadit na program schůze konané 27. února případné odvolání Tomia Okamury z postu místopředsedy Sněmovny. Podporu už dostal od klubu TOP 09. 

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Masaryka vítalo v USA sto tisíc lidí. Proč ho Američané milují víc než…

22.05.2018 19:27 Aktualizováno Praha - První prezident Československé republiky Tomáš Garrigue Masaryk se nesmazatelně zapsal do…

Výhrůžka ČSSD? Odbory daly straně nůž na krk kvůli vstupu do vlády s ANO

22.05.2018 19:24 Praha - Zemědělské odbory se budou snažit o odliv voličů ČSSD, pokud strana nevstoupí do…

Prezident Zeman se sejde se zástupci amerických firem

22.05.2018 18:54 Praha - Prezident Miloš Zeman se ve čtvrtek odpoledne na Pražském hradě setká se zástupci…

Zemanův spor o Peroutku se vrací na začátek, NS nařídil nové projednání

22.05.2018 18:54 Aktualizováno Brno - Nejvyšší soud (NS) vrátil spor o omluvu za výroky prezidenta Miloše Zemana na adresu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama