Praha nemá plán na opravu mostů? Pražský náměstek pro dopravu to svádí na dřívější vedení

Praha - Náměstek pražské primátorky Adriany Krnáčové pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD) chce co nejrychleji vrátit na Libeňský most veřejnou dopravu. Starosta Prahy 7 Jan Čížinský (KDU-ČSL) mu vyčetl, že v roce 2016 nerespektoval usnesení, které doporučovalo most opravit.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Tramvaje v Praze, ilustrační fotografie

"Já myslím, že poslední tři čtyři roky jsou ve znamení toho, že Praha dělá všechno proto, aby byla opravená, aby se opravovaly stanice metra, chodníky, vozovky, tramvajové koleje," uvedl v debatě Českého rozhlasu náměstek pro dopravu v Praze Petr Dolínek (ČSSD), jenž dodal, že vedení města doplácí na resty z minulých let, protože nikdo neměl odvahu zavřít most přes Vltavu a opravit jej. 

Podle Jana Čížinského (KDU-ČSL), starosty Prahy 7, chybí plán. Libeňský most je prý důkazem toho, že se spousta věcí řeší ad hoc. "Pan náměstek nerespektoval usnesení zastupitelstva z února roku 2016, které doporučilo most opravit. Nestalo se ale nic. Čekalo se na to, až se něco stane nebo až se bude moci oprášit nový projekt, který vyžadoval náměstek," oponoval Dolínkovi starosta pražské sedmé městské části. Petr Dolínek se však ohradil proti tmou, že by nerespektoval usnesení. "Je to lež," řekl na adresu starosty s odkazem na analýzu Kloknerova ústavu, která směřovala k tomu, jak most opravit. 

Dolínek v debatě také uvedl, že mosty se průběžně opravují a jsou pravidelně kontrolovány. Starosta Čížinský totiž poukázal na skutečnost, že Technická správa komunikací nemá žádný plán, podle kterého by bylo poznat, na jakých mostech v horizontu pěti let se budou provádět byť sebemenší opravy. Náměstek pražské primátorky však podotkl, že u pražských mostů je to i historického hlediska složitější. "Na Hlávkově mostě se už tři roky diskutuje s památkáři," připomněl Dolínek. 

Co tedy s Libeňským mostem? Náměstek uvedl, že na rekonstrukci je potřeba stavební povolení, která zatím město nemá. "V tuto chvíli je ve hře podepření mostu a navrácení veřejné dopravy, zejména autobusů a možná i tramvají," konstatoval člen sociální demokracie. V současné době se také čeká na verdikt památkářů, kteří do konce týdne mají sdělit, jestli se bude moci most například zbourat. Čížinský navrhuje opravovat most postupně s tím, že by na něm byla udržena doprava. To však za předpokladu, že nebude vybudován podél stavby nějaký provizorní most.    

 

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hamáček porušil naši dohodu o Pochem, stěžuje si Zeman

24.05.2018 21:56 Praha - Prezident Miloš Zeman se podle svých slov před týdnem s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem v…

Ostravská ČSSD chce do Senátu Paroubka

24.05.2018 18:03 Ostrava - Ostravská ČSSD chce, aby za ni do Senátu na podzim kandidoval bývalý premiér a předseda…

Náchod bude kupovat pozemky v centru města

24.05.2018 18:01 Náchod - Město Náchod chce koupit od teplické firmy JTH Holding 2,5 hektaru pozemků v centru města…

Zeman přijal zástupce amerických firem včetně Westinghouse

24.05.2018 17:59 Praha - Prezident Miloš Zeman se dnes setkal se manažery amerických firem sdružených v organizaci…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama