Já určitě ústa držet nebudu, vzkazuje Zemanovi známý politik. Zvítězil jste díky lživé a nefér kampani, strašíte společnost

Praha - Europoslanec Pavel Telička před prezidentskými volbami vedl kampaň proti Miloši Zemanovi. Přiznává sice, že z výsledků voleb nadšen není, naděje ale podle něj stále existuje.

Přidejte svůj názor 260 komentářů

Hnutí ANO v Brně: Pavel Tělička

Telička po vyhlášení výsledků v pořadí druhé přímé volby prezidenta na sociálních sítích napsal, že nemůže pogratulovat člověku, který se nechová slušně a nevede si férově a zodpovědně. Teď přiznává, že se objevilo několik účelových reakcí o tom, že nerespektuje výsledek demokratické volby. „Proto shrnují pár bodů pro lepší pochopení,“ vysvětluje europoslanec.

„Výsledky demokratických voleb samozřejmě respektuji. Nejen to. Pokud bude hlava státu pracovat ve prospěch skutečných zájmů této země, o čemž mám své pochybnosti, přeji ji hodně úspěchů. Nicméně nemohu pogratulovat člověku, který zvítězil díky lživé a netransparentně financované kampani, působící na ty nejnižší lidské pudy,“ vysvětluje svůj postoj Telička.

Kdyby se prý Zeman choval jinak, i on by prý hovořil jinak. „Pogratuloval bych Miloši Zemanovi, byť nebyl mým favoritem, kdyby jednal v předvolební kampani férově, neklamal by veřejnost, neurážel by svého protikandidáta (jak přímo, tak prostřednictvím svého nejbližšího okolí) a nestrašil by společnost,“ vyčítá mu Telička.

V letošních volbách podle něj prohráli lidé, kteří si přejí důvěryhodného prezidenta jako hlavu svobodné a otevřené společnosti pevně zakotvené v Evropské unii a Severoatlantické alianci. „Výsledky sice zhatily naděje na změnu, které jsme do těchto voleb mnozí vkládali, nicméně naděje na zlepšení stále nemizí. Můžeme ji zvyšovat již nyní my sami, a to pokud se nás mnohem více zapojí do veřejného života a do zápasu o povahu české demokracie,“ myslí si politik.

Uvádí, že on sám již roky navštěvuje nejrůznější části republiky, aby hovořil i s lidmi mimo Prahu. „A mám s tím jen dobré zkušenosti. Proto v nich budu i nadále pokračovat, budu nastolovat z mého pohledu relevantní témata a řešení, byť mohou být nepopulární.

Místo toho, abychom si nyní na voliče Miloše Zemana ukazovali a kroutili nad nimi hlavou, bychom se jim měli snažit porozumět. Měli bychom zjistit důvody, proč lidé Zemanovi důvěřují, přestože už dávno ztratil důvěryhodnost podstatného množství obyvatel,“ vysvětluje Telička. O tu podle europoslance přišel mimo jiné i proto, že se omezuje na několik málo populistických témat. „Pokud tyto důvody nepochopíme, může to velmi negativně ovlivnit další vývoj naší společnosti. Velkorysost se totiž od Miloše Zemana nedá očekávat ani během jeho druhého mandátu. Nyní už nebude mít co ztratit a teprve se ukáže, jakým prezidentem skutečně je,“ myslí si Telička.

Poukazuje na to, jak se Zeman choval v den vyhlášení výsledků voleb. „Jen pár minut po zvolení vyprávěl Václavu Klausovi, který ho přišel podpořit do volebního štábu, že jeho odpůrci budou muset na následujících pět let “zavřít ústa”. Tím ukázal, jak by měla v jeho představě vypadat demokracie a v očích velké části naší společnosti klesl zase o něco níže. Zeman by si měl uvědomit, že mluví o těch 2,7 milionech lidí, které hlasovaly pro Jiřího Drahoše a kterým tato země patří stejně jako všem ostatním. Já určitě ústa držet nebudu. Nyní je totiž velmi důležité zapojit se do veřejného života a účastnit se tak střetu o povahu české demokracie. Naděje totiž stále je, i když opět trochu pohasla,“ dodává Telička.

Vstupte do diskuze (260)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Masaryka vítalo v USA sto tisíc lidí. Proč ho Američané milují víc než…

22.05.2018 19:27 Aktualizováno Praha - První prezident Československé republiky Tomáš Garrigue Masaryk se nesmazatelně zapsal do…

Výhrůžka ČSSD? Odbory daly straně nůž na krk kvůli vstupu do vlády s ANO

22.05.2018 19:24 Praha - Zemědělské odbory se budou snažit o odliv voličů ČSSD, pokud strana nevstoupí do…

Prezident Zeman se sejde se zástupci amerických firem

22.05.2018 18:54 Praha - Prezident Miloš Zeman se ve čtvrtek odpoledne na Pražském hradě setká se zástupci…

Zemanův spor o Peroutku se vrací na začátek, NS nařídil nové projednání

22.05.2018 18:54 Aktualizováno Brno - Nejvyšší soud (NS) vrátil spor o omluvu za výroky prezidenta Miloše Zemana na adresu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama