Babišův bývalý spojenec je zděšen: Od těchto lidí chcete podporu?

Praha - Europoslanci Petr Ježek a Pavel Telička sice byli zvoleni za hnutí ANO, ale oba se s Andrejem Babišem kvůli odlišným názorům rozešli. Teď nešetří kritikou nejen vůči hnutí ANO, ale především vůči těm, kteří by s ním mohli jít do vlády.

Přidejte svůj názor 78 komentářů

Hnutí ANO v Brně: Pavel Tělička, Martin Stropnický, Radim Jančura a Andrej Babiš

SPD čelí velké kritice kvůli výrokům šéfa hnutí Tomia Okamury a poslance Miloslava Roznera o romském koncentračním táboře v Letech u Písku. Okamura tvrdí, že tábor nikdo nehlídal a lidé s v něm většinou mohli volně pohybovat. Kritice čelí i poslanec Miloslav Rozner, který tábor označil za "neexistující pseudokoncentrák".

„Jak může vůbec někdo jednat o jejich podpoře vládě,“ uvedl v souvislosti s výrokem Miloslava Roznera o Letech europoslanec Pavel Telička. Narážel tak na hnutí ANO a na fakt, že Babiš jedná o podpoře s KSČM a právě SPD.

Jeho kolega Petr Ježek pak připomněl, že akce, na kterém ona velice kontroverzní Roznerova poznámka padla, se zúčastnil i Miloš Zeman. „Sjezd, který poctil svou návštěvou prezident republiky,“ uvedl na sociálních sítích europoslanec.

Podobný výrok o Letech přitom před několika dny pronesl i šéf hnutí SPD Tomio Okamura. „Chtěl opět rozeštvat, ale dosáhl opaku. Židovská obec v Praze ukazuje cestu hodnou následování,“ vysmál se Okamurovi Ježek.

V médiích se také objevila zpráva, že Okamura s předsedou KSČM Vojtěchem Filipem tlačí na Babiše, aby bylo možné v referendu hlasovat také o vystoupení Česka z EU. „Naše členství v EU je právě teď důležitější víc než kdy jindy. A nikoli primárně kvůli jednotnému trhu nebo penězům z eurofondů,“ připomněl Ježek.

Vstupte do diskuze (78)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rath jde ostře proti vedení ČSSD: Jsou to mimozemšťané, vůbec neví, co…

22.05.2018 10:13 Aktualizováno Praha - Asi málokterá politická osobnost doby nedávno minulé dokázala vířit české politické vody…

Slovenský list se strefuje do Zemana, sodu dostal i Babiš za paktování s…

22.05.2018 10:00 Bratislava/Praha - Ústupky komunistům za toleranci vlády mohou ovlivnit zahraničněpolitickou…

Dejvická ČSSD chce do vlády

21.05.2018 21:01 Praha - Sociální demokraté z Prahy - Dejvic a Bubenče se vyslovili poměrně výraznou většinou pro…

Olomouckou KSČM povede do voleb Zima

21.05.2018 20:34 Olomouc - Lídrem KSČM pro komunální volby v Olomouci bude neuvolněný předseda okresního výboru…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama