Babišův bývalý spojenec je zděšen: Od těchto lidí chcete podporu?

Praha - Europoslanci Petr Ježek a Pavel Telička sice byli zvoleni za hnutí ANO, ale oba se s Andrejem Babišem kvůli odlišným názorům rozešli. Teď nešetří kritikou nejen vůči hnutí ANO, ale především vůči těm, kteří by s ním mohli jít do vlády.

Přidejte svůj názor 78 komentářů

Hnutí ANO v Brně: Pavel Tělička, Martin Stropnický, Radim Jančura a Andrej Babiš

SPD čelí velké kritice kvůli výrokům šéfa hnutí Tomia Okamury a poslance Miloslava Roznera o romském koncentračním táboře v Letech u Písku. Okamura tvrdí, že tábor nikdo nehlídal a lidé s v něm většinou mohli volně pohybovat. Kritice čelí i poslanec Miloslav Rozner, který tábor označil za "neexistující pseudokoncentrák".

„Jak může vůbec někdo jednat o jejich podpoře vládě,“ uvedl v souvislosti s výrokem Miloslava Roznera o Letech europoslanec Pavel Telička. Narážel tak na hnutí ANO a na fakt, že Babiš jedná o podpoře s KSČM a právě SPD.

Jeho kolega Petr Ježek pak připomněl, že akce, na kterém ona velice kontroverzní Roznerova poznámka padla, se zúčastnil i Miloš Zeman. „Sjezd, který poctil svou návštěvou prezident republiky,“ uvedl na sociálních sítích europoslanec.

Podobný výrok o Letech přitom před několika dny pronesl i šéf hnutí SPD Tomio Okamura. „Chtěl opět rozeštvat, ale dosáhl opaku. Židovská obec v Praze ukazuje cestu hodnou následování,“ vysmál se Okamurovi Ježek.

V médiích se také objevila zpráva, že Okamura s předsedou KSČM Vojtěchem Filipem tlačí na Babiše, aby bylo možné v referendu hlasovat také o vystoupení Česka z EU. „Naše členství v EU je právě teď důležitější víc než kdy jindy. A nikoli primárně kvůli jednotnému trhu nebo penězům z eurofondů,“ připomněl Ježek.

Vstupte do diskuze (78)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman je hrobař, umíráček zvoní. Dokud bude žít, bude to mít ČSSD těžké,…

19.02.2018 17:11 Aktualizováno Praha – Sociální demokracie si v neděli zvolila nové vedení. Do jejího čela delegáti dosadili…

Robejškův komentář k olympiádě je terčem posměchu. Tohle už nic nepřekoná,…

19.02.2018 17:08 Aktualizováno Praha – Právě probíhající zimní olympijské hry zřejmě upoutaly pozornost i politika a politologa…

Hamáček a Zimola budou mít Zemana na své straně. Propad ČSSD v podzimních…

19.02.2018 15:48 Aktualizováno ROZHOVOR - Podle politologa a ředitele agentury Phoenix online research Jana Kubáčka dostal nově…

Komunisté vyzvali ČSSD, aby zvážila podporu vznikající vládě ANO

19.02.2018 15:47 Praha - Komunisté čekají, kam jednání o možné podpoře vlády nasměrují schůzky šéfů obou stran s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama